Atalay: "Fernandes ve Almeida Bir Yere Gitmiyor"

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Atalay: "Fernandes ve Almeida Bir Yere Gitmiyor"

Atalay: "Fernandes ve Almeida Bir Yere Gitmiyor"

Beşiktaş Asbaşkanı Deniz Atalay, takımdan ayrılacakları iddia edilen iki futbolcunun da kalacağını açıkladı.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay, takımda kalıp kalmayacakları tartışılan Fernandes ve Almeida konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Atalay, “Transfer politikamız çok anlaşılmadı. Haksız eleştirilere maruz kaldık. Ama biz doğru yapıyoruz. Bu önümüzdeki dönemde daha net anlaşılacak. Biz gelecek senenin de yatırımını yapıyoruz. Bu nedenle doğru yoldayız. Bu stratejiyle devam edeceğiz” dedi.

KADRO DERİNLİĞİ YARATTIK

Kadroyu zenginleştirdiklerini dile getiren Atalay, “9 transfer yaptık. Kulübemiz çok zenginleşti. Dentinho çıkıyor, yerine Gökhan giriyor. Yerli oyuncu Mustafa çıkıyor. Yerine Almeida giriyor. Trabzonspor maçında oynamayan oyuncularımız var. Pedro, Eneramo, Necip, Oğuzhan, Holosko oynamadı. Sol tarafta İsmail’le Uğur oynamadı. Gökhan Süzen ve Tanju oynamadı. Yerli oyuncu kalitesini de arttırdığımızı düşünüyorum. Biz bunun için hamleler yaptık. Bunlar pek algılanmadı. Belki bundan sonra bunlar daha iyi değerlendirilecek. Bizim yatırımımız bunun üzerineydi” ifadelerini kullandı.

FERNANDES’İN AYRILACAĞI DEDİKODUSU CAMİA İÇİNDEN ÇIKTI

Fernandes’in ayrılacağı yönündeki iddianın camia içerisinden çıkarıldığı düşüncesinin doğru olduğunu ifade eden Atalay, “Maalesef doğru. Fernandes bizim takımımızın çok önemli bir oyuncusu. Teknik direktörümüz kendisini çok beğeniyor. Kadroda olmasını arzu ediyor. Şu anda satmak gibi bir düşüncemiz yok. İdari taraftan baktığımızdan önümüze gelişmiş bir teklif yok. Menajerler ve üçüncü kişiler bazı tekliflerden bahsediyor. Bunlar Beşiktaş’a zarar veriyor. Futbolcunun kafası karışıyor. Bunlardan rahatsız. Biz Fernandes’le sözleşme uzatmak için görüşmelerimiz devam ediyor. Bize Benfica’dan ya da başka bir takımdan gelmiş olan somut bir teklif yok. Bunlar hep söylem. Birileri gelip şöyle bir takım istiyor. Bunun bir prosedürü vardır. Teklif resmi olmalı. Fernandes’in bu konudaki tepkileri, serzenişleri haklı. Biz Fernandes’ten son derece memnunuz. Sözleşmesini uzatmak istiyoruz. Bize gelmiş herhangi teklif yok” dedi.

FERNANDES BURADA ÇOK MUTLU, SÖZLEŞME UZATACAĞIZ

Deniz Atalay, “Fernandes, bizimle gerçekten sözleşme uzatmak istiyor. Bunu geçen sezon da bu sezon da beyan etti. Bizden memnun, burada olmaktan dolayı mutlu. Beşiktaş’ta oynamaktan son derece mutlu. Bunu kendisi beyan ediyor. Geçen sezon Rusya’dan gelen teklifleri neden kabul etmedi(?) Burada mutlu olduğu için” şeklinde konuştu.

Asbaşkan Atalay, “Almeida için de aynı şeylerin geçerli olduğunu dile getirerek,”Fernandesi için ne dediysem Almeida için de aynı şey geçerli. Kendisinden memnunuz. Devam etmek istiyoruz. Gelen giden teklifler var iddiası doğru değil” dedi.

SADECE AYKUT DEMİR’İ ALAMADIK

Dokuz transfer yaptıklarını, alamadıkları tek futbolcunun Trabzonspor’a giden Aykut Demir olduğunu belirten Atalay, “Trabzonspor maçında Aykut’un performansını gördüm. Hoşuma gitti. Onda da doğru düşünmüşüz. Aykut için de çok önemli bir mesafe kaydetmiştik. Ama medyada çok fazla deşifre olunca sıkıntıya girdi bu transfer” şeklinde konuştu.

TRANSFERİ TEKNİK EKİP İSTER, BİZ GÖRÜŞMELERİ YAPARIZ

Kulüpteki yeni yapılanmadan da söz eden Atalay, “Transfer tercihleri yönetim tarafından yapılan tercihler değildir. Bunun için scout ekibi var. Teknik direktörümüz var. Bunlar ihtiyaçlarını belirliyor. Görüşmeleri yönetim kurulumuz yapıyor. Ne benim ne de yönetimin şahsi bir girişimi bu. Onların ihtiyaçlarına göre bu görüşmeleri yapıyoruz” dedi.

HOLEBAS OLMUYOR, BÜTTNER LİSTEDE

Sol bek mevkiine yüksek bir bonservis verip oyuncu almanın doğru olmadığına inandığını dile getiren Atalay, “Olympiakos’taki Holebas’ı, kulübü kiralık olarak vermiyor. Satmak istiyor. Bu nedenle satın alma opsiyonuyla kiralık olarak almanın daha doğru olduğuna inanıyorum. M.United’taki Büttner’de söylediğim formül çerçevesinde düşünülen bir isimdir” dedi.

Atalay, “Forvet transferine ihtiyacımız yok. Almieda, Pektemek var. Eneramo geliyor. Forvet hattımız çok iyi” şeklinde konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüManuel FernandesRusyaTrabzonspor Kulübütransfer
Görüş Bildir