Aslan’dan gergin manevra

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Aslan’dan gergin manevra

Aslan’dan gergin manevra

İşte Galatasaray’ın U dönüşü ve 24 saatte yaşanan krizin perde arkası:
Beşiktaş maçı sonrası Galatasaray delegeleri toplandılar. Faruk Süren ile Ali Dürüst ve Refik Arkan, Ata Aksu’nun seçilmesinin mümkün olmadığını, Demirören’e destek vermelerinin doğru olacağını dile getirdiler. Alp Yalman çekimser kalırken, Abdurrahim Albayrak da, Başkan Ünal Aysal’ın vereceği kararı uygulayacağını ifade etti. Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, Demirören’e destek vermenin, kendileriyle çelişmesi anlamına geleceğini savunarak “Adalet için dik durmaya devam etmeliyiz” dedi.
Öztürk , Bursa Başkanı İbrahim Yazıcı’yı da aradı. Yazıcı’dan “Aksu çekiliyorsa, genel kurula katılmayız” yanıtını alan Öztürk, “Biz de genel kurula katılmayalım” görüşünü savundu. Ancak Başkan Aysal, genel kurula katılma kararını aldı. Ankara’ya geceden gitme planları yapan Öztürk yaşadığı hayal kırıklığı ile vazgeçti.
Genel kurula katılan ve destek veren Galatasaraylı delegelerin, oy kullanmama sebebi de belli oldu. Başkan Aysal’ın kendisi için özel çalışan medya takip merkezinden tepkileri aldığı, camiadaki olumsuz yaklaşım üzerine geri adım attığı ortaya çıktı.
GSTV’ye seçimleri değerlendiren Aysal, Ata Aksu’dan, Demirören’le prensiplerde mutabık kaldıklarını öğrendiğini belirtti, “Beni de mutlu eden cevaplar aldım. Ata Aksu’dan, Yıldırım Bey’le yapmış olduğu görüşme sonucu Avrupa endişelerini çözeceğine ilişkin teminat aldığını öğrendik. Bunu bizzat Yıldırım Demirören’in de ağzından duyarak nispeten rahatladık Bu beklentilerin takipçisi olacağız” dedi
Bu arada yönet...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdurrahim AlbayrakAnkaraArda TuranBeşiktaş Jimnastik KulübüBursaGalatasaray Spor KulübüÜnal AysalYıldırım Demirören
Görüş Bildir