Askerde Dayak İddiası

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Askerde Dayak İddiası

Askerde Dayak İddiası

Denizli’de bir baba oğlunun vatani görevini yaptığı Kars’taki birliğinde bir komutanı tarafından dövüldüğünü iddia etti.

İHA

Honaz’ın Kaklık beldesine bağlı Yokuşbaşı Köyü’nde yaşayan Ünal Şimşek (50) oğlu Haydar Barış Şimşek’in vatani görevini yaptığı Kars 14. Mekanize Piyade Tugayı Hafız Hakkı Paşa Kışlası 2. Tabur 5. Bölük’te yaşanan bir tartışmanın ardından bir komutanı tarafından dövüldüğü gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Evli ve Eda adında bir kız çocuğu bulunan Haydar Barış Şimşek’in Yokuşbaşı Köyü'ndeki evinde ise meraklı bekleyiş devam ediyor.

Oğlunun İstanbul’da acemiliğini yaptıktan sonra Kars’ta vatani görevini yapmaya gittiğini belirten baba Ünal Şimşek şöyle konuştu:

“Oğlum 19 Aralık’ta bana telefon ederek, ‘Baba beni kurtar’ dedi. Ben de komutanını arayarak, ‘Sen niye oğlumu revire götürmedin?’ diye sordum. Komutan bana ‘Senin oğlunda önemli bir şey yok’ diyerek beni oyaladı. Ben önce avukata daha sonra askerlik şubesine giderek olayı anlamaya çalıştım. Askerlik şubesinden arayarak oğluma ulaştım. Ama beni oğlumla konuşturmadılar. Ben de oğluma kavuşamayınca hukuki yollara başvurdum."

Oğlumun elinde kırık olduğunu belirten baba Şimşek, “Ayrıca sırtında darp izleri var. Oğlum boruyla dövülmüş. Ben oğluma önceleri inanmadım. Oğlumu revire götürmüşler. Revirde bir komutan beni arayarak ‘Oğluna sahip çık. Bu işin peşini bırakmayın’ dedi. Ben de bu yola başvurdum. Ben oğluma ‘Oğlum ne yaparsan yap, bana dayak yediğini gösteren fotoğraf yolla’ dedim. O da bana fotoğraflarını gönderdi. Fotoğrafları görünce savcılığa suç duyurusunda bulundum. Şu anda bölükte askerlere baskı uygulandığını duydum. Bazı komutanlar beni arayıp, davadan vazgeçmemi istiyorlar. Vazgeçmezsem. Bu işin uzayacağını söylüyorlar. Ben komutanlardan yardım istiyorum. Her asker böyle değildir. Askerliğinin bitmesine 50 gün kaldı. oğlumun bir an önce komutanının elinden alınmasını, birliğinin değiştirilmesini istiyorum” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir