Aşk Gibi Aşk: Ferzan Özpetek, Uğruna Kitap Yazdığı Sevgilisiyle Evlendi!

800PAYLAŞIM

Sürekli yurt dışındaki başarılarıyla bizi gururlandıran ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, bu sefer de özel hayatındaki mutluluğunu paylaşarak bizleri sevindirdi!

Ferzan Özpetek 15 yıllık sevgilisi Simone Pontesilli ile İtalya'da bir belediye binasında sade bir nikahla dünya evine girdi!

İtalya'da eşcinsel evlilik geçtiğimiz mayıs ayından beri yasal.

Bu evlilik İtalyan basınında da geniş yer buldu fakat Özpetek, özel hayatına saygı duyulmasını rica etti ve nikah salonuna gazetecileri almadı.

Haberi ise Instagram hesabından paylaştı. Nikahta sadece yakın arkadaşlarından oluşan yaklaşık 15 davetli vardı.

Ödülleri toplayan filmlerinin hem senaryosunu yazan, hem kurgulayan hem de yöneten Ferzan Özpetek, İstanbul doğumlu ve 1976 yılından beri İtalya'da yaşıyor.

Filmleri ise dünya çapında hasılat rekorları kırıyor.

Aynı zamanda da yayınlanmış iki romanı var. "İstanbul Kırmızısı" ve "Sen Benim Hayatımsın"...

Bu 15 yıllık aşkı böylesine özel yapan detaylardan biri de Ferzan Özpetek'in ikinci kitabı... Çünkü "Sen Benim Hayatımsın" isimli kitabı sevgilisi Simone için kaleme aldı.

Her sayfası adeta bir aşk mektubu niteliğinde olan bu kitaptan alıntılarla sizi baş başa bırakıyoruz ve şahit olacağınız aşkın güzelliğine nazar değmesin diyoruz!

"Birbiri için yaratılmış iki insanın karşılaşması o kadar güç ki! "

"Dünya yanlış kişiye aşık olan, yalnız kalan, acı çeken, buruk gözyaşı döken mutsuz insanlarla dolu. Aşkın tadını bildiklerini sanırlar oysa sadece silik bir taklidini tatmışlardır."

"Benim hayatım senin hayatın demek."

"Başımı kaldırıyorum ve üzerimizde bulutsuz gökyüzünde duman işaretleri gibi hafifçe ilerleyen sözcüklerini okur gibi oluyorum. Benim hayatım senin hayatın demek. Ve şimdi sana onu anlatacağım;çünkü yarın senin ya da benim değil, "bizim" hayatımız olacak."

"Bugün biliyorum ki eğer aşk seni arıyorsa, ona ulaşmak senin elinde. Bunun için tüm kapıları açık bırakmak gerek: Kimin içeri gireceği ve sana neler getireceği bilinmez."

"Dış güzellik, basit bir kılıftan başka bir şey değildir; insanı dayanılmaz yapan enerjisi, bakışındaki büyü, gülümsemesindeki şakacılık, sıradan bir günü serüvene dönüştüren tılsımıdır."

"Birbirimizin gözünün içine bakarak konuşurduk. "

"Maskesiz, içten gülümsemelerle bakışır, flört ederdik. Birisiyle ilişki kurmak için bir password girmeye ihtiyacımız yoktu ve her sabah uyandığımızda hayatımıza yeni bir arkadaş girmiş olurdu."

"Rastlantı sonucu tanıştığımızı bilmek keyif vereceğine batıl inançlara sürüklüyor. Kendimi bir felaketten sağ kurtulmuş gibi hissediyorum: Eğer seni tanımamış olsaydım hayatımın dönüşebileceği felaketten."

"Kendimi çaresiz hissetiğim anlarda aşkı düşünürüm. Çünkü bizi kurtaran, her şeyi değiştiren, olanaksızı olanaklı, çirkini güzel, kabul edilir olmayanı kabul edilir yapan aşktır."

"Uykunu kaçırsa da, soluğunu kesse de, hiç rahat vermeden her düşüncene girse de. Silinmeyecek bir iz bırakarak seni yaralasa da. Karşılıksız bir tutkuyla eritip bitirse de; mücadele edemezsin, etmek istemezsin ve döktüğün her gözyaşının verdiği acıyı duyarak kendini ona bırakırsın. Evet,acı çekmek, sıradan bir varoluştan daha iyidir. Çünkü aşkla sevdiğin sürece yaşarsın ve bu her şeye değer. Aşk adına her türlü çılgınlığı yapar, büyük jestlerde bulunursun. Hiç aşılmamış sınırları gerçekten aşarsın, bir ormanda tapınak, bir dağın tepesinde bir şato inşa edebilirsin, yazgının seçtiği kurbanken bir kahramana dönüşebilirsin. Çünkü aşk, hiçbir mantığa sığmaz."

"Sadece bir yere kök salmayı başardığında gerçekten uzaklara gidersin. Çünkü nereden geldiğini bilmek, nerede olursan ol, kim olduğunu aklında tutmana yardımcı olur."

"Kalbimde sadece senden önce ve seninle geçirdiğim zaman var: Kendimi sensiz düşünemiyorum."

Bir yastıkta kocayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kubra-kilic31

İğrenç. Mide bulandırıcı. Dünyanın en berbat olayı.

zhan-xiei

Çok iyi

queen-of-the-alaska

galerinin sonuna kadar erkekle evlendiğini anlamadım aq

siradisibiri

Tebrik ederim. Bu tarz evlilikleri, gizlice hayat sürdürmeden daha çok görme dileğiyle

buse-toprak1

İnsanların birbirlerinin farklılıklarına sevgiyle bakabildiği gün; işte o gün bütün dünya cennete dönüşecek.

Görüş Bildir