Görüş Bildir

Aşı Randevusu Nasıl Alınır? MHRS ve e-Devlet Koronavirüs Aşısı Randevu Alma Ekranı…

Anasayfa > Güncel

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech ile yapılan 120 milyon doz aşı anlaşması sonrasında; ‘Türkiye’nin aşı sorunu kalmamıştır’ ifadesini kullandı. Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan; Fahrettin Koca ile konuştuğunu ve bakanın Haziran ayında 20 yaş üstü herkesin aşılanacağını söylediğini aktardı. Türkiye’de koronavirüs sebebiyle uygulanan aşılama çalışmaları yaş ve öncelik gruplarına göre yapıyor. Koronavirüs aşı randevuları MHRS ve e-devlet üzerinden alınıyor. İşte aşı randevusu alma ekranı…

e-Devlet Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

e-Devlet Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-Nabız üzerinden geçmiş bütün sağlık kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Aşı randevularının da e-Nabız üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte e-Nabzı giriş sayfası sosyal medyada en çok aratılan konuların başında gelir oldu.

E-Nabız sistemine e-Devlet şifresiyle giriş yapmak mümkün. enabiz.gov.tr sayfasına girdikten sonra ‘e-Devlet ile giriş’ kısmından sisteme ulaşabilirsiniz.

Sayfada bulunan ‘COVİD-19 aşı durumu sorgulama’ sayfası üzerinden aşı randevusu alabilirsiniz.

Aşı randevuları, bakanlığın belirlediği öncelik sırasına göre veriliyor. Eğer öncelik sıralamasında değilseniz koronavirüsü aşı randevusu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekmekte.

MHRS Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

Eğer aşı önceliğinde değilseniz randevu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

Aşı Randevusu Hafta Sonu Alınabilir Mi?

Aşı Randevusu Hafta Sonu Alınabilir Mi?

Sağlık Bakanlığı'nın Twitter hesabından aşı randevularıyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Covid-19 aşısını mesai saatleri dışında ve hafta sonu da tüm hastanelerden randevu alarak yaptırabilirsiniz. Aşı sıranızı kontrol etmek ve randevu almak için http://enabiz.gov.tr ile http://mhrs.gov.tr adreslerini ziyaret edebilir veya uygulamalarını kullanabilirsiniz.' denildi.

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?