Görüş Bildir

Asgari Ücret Bugün Saat Kaçta Açıklanacak? 2022 Asgari Ücret İçin Son Dakika...

Anasayfa > Güncel

Türkiye’de tüm gözler asgari ücretin belli olacağı zaman çevrildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bugün son kez toplanacak ve 2022 yılında uygulanacak asgari ücret belli olacak. Yaklaşık 7 milyon asgari ücretle çalışan vatandaşın yanı sıra tüm çalışanların da yakında takip ettiği asgari ücretin, 11’de başlayacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. toplantısı sonrasında açıklanması bekleniyor. Peki, 2022 asgari ücret ne kadar olacak? İşte asgari ücretle ile ilgili tüm merak edilenler…

Asgari ücretle ile ilgili büyük gün geldi. Tüm Türkiye’nin merakla beklediği 2022 yılı asgari ücreti bugün belli olacak. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücretin saat kaçta açıklanacağı merak ediliyor. İşte Asgari Ücret Tespit Komisyonu son toplantısı ile ilgili tüm bilgiler…

Asgari Ücret Saat Kaçta Açıklanacak?

Asgari Ücret Saat Kaçta Açıklanacak?

Asgari ücretle ilgili 4. ve son toplantı bugün saat 11:00'da Çalışma Bakanlığı'nda gerçekleşecek. Toplantı sonrasında 2022 asgari ücretin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından saat 15.00 gibi açıklanması bekleniyor.

Komisyon 1,7 ve 9 Aralık'ta toplanmış, taraflar yapılan 3 toplantıda zam konusunda mutabakata varamamıştı. Üçüncü toplantı enflasyon rakamları nedeniyle kilitlenmişti.

Asgari Ücret İle İlgili Son Dakika Gelişmeleri

Asgari Ücret İle İlgili Son Dakika Gelişmeleri

Asgari Ücret Tespit Komisyonu görüşmelerinde 3 konuda mutabakata varıldı. Asgari ücretteki işçi primlerinden de 5 puanlık indirim yapılması , gelir vergisi birinci diliminin yıllık brüt asgari ücrete eşitlenmesi ve asgari ücret işveren desteğinin toplu sözleşmeleri işyerlerinde yüzde 6, diğerlerinde yüzde 3 olarak belirlenmesi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Asgari Ücret 384 Dolar Olsun

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Asgari Ücret 384 Dolar Olsun

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yeni asgari ücretin 2021 Ocak ayındaki TL karşılığı olan 384 Dolar olarak açıklanması gerektiğini söyledi. 384 doların bugünkü Türk Lirası karşılığı ise yaklaşık 5 bin 500 liraya denk geliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
4
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?