Aselsan'ın Şüpheli Ölümleri Meclis'te

 > -

Aselsan'ın Şüpheli Ölümleri Meclis'te

Askeri Elektronik Sanayi’nin (ASELSAN) yerli savunma sanayisindeki önemini aktaran Tanrıkulu, kurumun savunma alanında yaptıklarının yanı sıra mühendislerin ölümüyle de ülke gündemine geldiğini belirtti.

Tanrıkulu, 2006-2008 yılları arasındaki mühendislerin şüpheli ölümleri kamuoyunun hafızasından silinmemişken, 25 Ocak 2013 tarihinde bir başka ASELSAN mühendisi Hakan Öksüz’ün trafik kazasında hayatını kaybettiğini hatırlattı. Mühendis ölümlerinin intihar ve kaza ile açıklanarak araştırılmamasının ihmalkârlık olduğuna ifade eden Tanrıkulu, ölümlerin kamuoyunda derin şüphelere yol açtığını belirtti.

Trafik kazasında hayatını kaybeden mühendis Hakan Öksüz’ün daha önceki yıllarda kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğradığına dikkat çeken Tanrıkulu, ailelerinin isteği sonucu Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun araştırma yapmasının kamuoyundaki şüphelerin haklılığını gösterdiğini söyledi.

Olayların Meclis tarafından incelenmesi ve açıklığa kavuşturulması gerektiğini vurgulayan Tanrıkulu, “Çünkü olaylar intihar ve kaza ihtimalleri ile basite indirgendiği takdirde, ülke savunmasını ilgilendiren birçok konunun da üstü kapatılacaktır” dedi. **

(Ankara/EVRENSEL)

Haberin Tamamı İçin:

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ASELSAN mühendislerinin şüpheli ölümlerini Meclis’e taşıdı. Tanrıkulu, şüpheli ölümler konusunda Meclis araştırması açılmasını istedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAselsanCumhuriyet Halk Partisiİntiharİstanbul
Görüş Bildir