Aşağılanmaya Kızıp Türk Kolası Üretti!

 > -

Aşağılanmaya Kızıp Türk Kolası Üretti!

Aşağılanmaya Kızıp Türk Kolası Üretti!

Almanya'da Türklerin küçültülmesine kızıp, şaşırtan bir hamleye imza attı. Hamburg'da yaşayan gurbetçi Ali Umut, "Ali Cola" markasıyla kola üretti. Ali Cola şimdilik Türk restoranlarında satılıyor.

Hamburg'da bulunan Aydın Umutlu isimli üreticiden şaşırtan hamle. Umutlu, Alman Merkez Bankası Yönetim Kurulu eski Üyesi Thilo Sarrazin'in Türkleri küçümseyen açıklamalarına tepki olarak "Ali Cola" isimli bir ürün çıkardı.

"Almanya bizi tercih edecek"

Daha önce gastronomi sektöründe çalıştığını söyleyen Alman vatandaşı Türk işadamı, 'Türkleri küçümseyenlere böyle cevap vermek istedim Sekiz aydır Ali Cola'ya yoğunlaştım. İlk etapta kolayı Hamburg ve çevresindeki Türk restoranlarına dağıttık. Tadanlar çok beğendi. Yavaş yavaş ülke çapına dağıtmaya başladık. ' şeklinde konuştu.

Aydın Umutlu, Ali Cola'nın yeni tatlar üreteceğini de söyledi. Ali Cola, Almanya'daki bir çok üniversitede de alkolsüz içecek olarak satılıyor.

"Türklerin zeka seviyesi küçük"

'Almanya Kendini Yok Ediyor' adlı kitabında Sarrazin, Türk ve Arap göçmenlerin düşük eğitim ve zeka seviyeleri ve yüksek çocuk oranları ile toplumun ekonomik ve kültürel istikrarını tehlikeye soktuğunu ve Almanya'nın da İslamlaşma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu savunmuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaAydınMerkez BankasıTercih
Görüş Bildir