Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

23 Maddede Asacak Birşey Kalmazsa Surat Asan Lider: Kim Jong-Un

 > 
176PAYLAŞIM

O, Kuzey Kore efsanesi! O, üçüncü kuşak psikopat! O, nev-i şahsına münhasır bir diktatör… Saklı ülke Kuzey Kore’de neler oluyor tam manasıyla bilinmese de, bu tarafa yansıyan haberler her daim ağızları açık bırakmaya ve “Yok artık, neler dönmüş ya!” dedirtmeye devam ediyor. Nasıl mı? İşte böyle...

1. İlk günden ağzını bozmuştur :(

Babasının ölümünün ardından görevi devralan Kim Jong-Un, Güney Kore Devlet Başkanı Lee Myung-bak'a, özel birkaç heyet dışında tüm Güney Korelilerin taziyeye gelmesini engellediğinden mütevellit sövmüş... Kendisine "kötülüklerin başı, ABD yanlısı, faşist manyak" demiştir! Kusura bakmayın ama kavgada söylenmez :(

2. "Bağzı"larına kapak olmuştur!

Time dergisine yani...

3. Kuzey Kore’yi bir nevi “Özgürlükler Ülkesi” haline getirmeye ant içmiştir!

Neler mi yaptı? Dedesi ve babasının dönemlerinde batılı bulunarak yasaklanmış bazı şeyleri serbest bıraktı. Misal; pizza ve hamburger yeme yasağı, kadınlara pantolon ve topuklu ayakkabı giyme yasağı gibi mühim konularda halkını özgür kıldı…

4. Çocukların gönlünü kazanmasını bilmiştir!

Hayır yalnızca çorapla değil...

5. Sadece çocuklar mı? Çoluk çombalak, aile boyu sevilmiştir!

Bakmayın resimdeki ailenin korkudan ağlıyormuş gibi durduğuna, aslında yoğun hisli hezeyanlara gark olmuş durumdalar...

6. Akıllı telefon kullanımıyla dikkat çekmiştir!

Favori melodisi de Gangnam Style’mış diyolla…

7. ABD’ye muhtelif zamanlarda gözdağı vermekten imtina etmemiştir!

Dosta güven, düşmana korku salmayı nükleer denemelerle gerçekleştiren bir lider Kim Jong-Un…

8. Yolsuzlukla suçlanan eniştesini ve beş yardımcısını idam ettirmiştir!

Rivayete göre, 6 adam, çırılçıplak soyulmuş ve üç gün boyunca aç bırakılan 120 köpeğin arasına atılmış. Kim Jong-Un ve 300 yetkili de durur mu; paramparça edilme süreçlerini izlemişler. Söz konusu süreç yaklaşık bir saat sürmüş! Ne demişler; enişte kayın, birbirinden hayın...

9. Namusuna ne denli önem verdiği herkesçe bilinir!

Yine bir rivayete göre, eski sevgilisi şarkıcı Hyon Song-Wol'yi bir seks filminde rol aldığından mütevellit kurşuna dizdirmekten imtina etmemiştir…

10. Güney Kore kanallarını izlediği için 80 kişiyi infaz etmiştir!

Halkının Güney'in ahlaksızlığını almasını istemeyen Kim Jong-Un, söz konusu infazları ibret-i alem olsun diyerek halkın önünde yaptırmış. Hatta idamlardan bir tanesi stadyumda 10 bin kişinin önünde gerçekleştirilmiş!

11. İletişim konusunda çığır açmıştır!

Faks yoluyla düşmana tehditler savurarak, tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.

12. Birleştirici ve bütünleştirici bir liderdir!

Yiyorsa bütünleşme! Çalışma kampları var...

13. Yalnızca karizmasıyla değil, her türlü “ateş eder!”

O kadar ki, Kamu Güvenliği Bakan Yardımcısı O Sang Hon'u alev makinesiyle idam ettirmekte bir beis görmemiştir. Enişteye destek çıkmayacaktın O Sang Hon!

14. Tehditten kendini ve halkını alıkoymayan lider!

Ya sen kimsin Londra'daki kuaför? Sen Kraliçe'ye böyle birşey diyebilir misin? Anında gereğini yaparlar... Böyle birşey yok!

15. Meteorolojiye inanılmaz kıymet vermektedir!

Halkın doğru hava durumu öğrenme hürriyeti göz önünde bulundurulduğunda en şahane hareketi yapmıştır! Meteoroloji Dairesi'ni ziyaret etmiş, "doğru olmayan hava tahminleri'' yaptıkları gerekçesiyle görevlileri bir güzel kalaylamıştır.

16. Deniz kuvvetleri komutanlarının performansını ölçmek için kaç kişinin aklına onları 10 km yüzdürmek gelirdi ha?

ADAMLIQUE!!!

17. Sıradaki emir, kendisiyle aynı adı taşıyanlara geliyor: İsimlerinizi Değiştirin!

Çünkü, zirvedekiler hep yalnızdır...

18. Üst düzey yetkililerin yabancı sigara içmesini yasaklamıştır!

Cezai müyeyyide kısmını bilemiyoruz elbette ancak yabancı sigara tüketimi vatanperverlikle taban tabana zıt bir eylem olarak görülüyor Kuzey Kore'de! (ki bizce yeterince açık...)

19. Her lafı altın değerindedir!

Yoksa ardısıra dolaşan her amcanın mütemadi surette not defterlerine birşeyler yazıyor olmasına anlam vermek epey güç... Elbet vardır bir bildikleri.

20. Kendisi de Altın Çocuk'tur zaten...

Ders kitaplarında yer alan “Kim Jong-Un’un Devrimci Aktiviteleri” adlı biyografinin yalancısıyız. Biyografide anlatıldığına göre, Kim Jong-Un 3 yaşında araba kullanmaya başlamış, 9 yaşında ise yat yarışına katılarak ülkeyi ziyaret eden büyük bir yat firmasının yöneticisini yenmiş.

3 yaş evet, bizim su'ya bu dediğimiz dönem...

21. Resmi veya gayrıresmi, her türlü törene gerekli ehemmiyeti göstermektedir!

Çevresinden de bu duyarı istemek hakkıdır elbette. Bunu biz düşünebiliyorken Kuzey Kore Savunma Bakanı'nın düşünememesi epey talihsiz olmuş :( Kendisi bir tören esnasında uyuyakalınca uçaksavarla idam edilmiş...

22. Darbeye karşıdır!

Yani darbeye karşı havan topu! Şöyle ki; Genelkurmay Başkanı'nın darbe girişimi hazırlığında olduğu istihbaratı gelince, Kim Jong-Un kendisini havan topuyla öldürtmekten çekinmemiştir...

23. Harem?

Göreve geldiğinde ilk iş olarak babasının haremini kapattıran lider, kendi haremini kurmaya karar vermiş. Haremde yer alacak dişi bireylerin, Pyongyang'daki bir otelde eğitimden geçirildiği de iddialar arasında... Hayır öyle eğitim değil, güvenlik eğitimi!

BONUS - Türküleri kendince yorumlamaya bayılmaktadır!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
miss-simpson

sinirlenince böyle olduğumu söylerler :D

m.g.

İçeriği yayınlayan arkadaş sen de tehditlere hazır ol güneşin oğlu hakkında içerik hazırlamak ne haddine!!! :P

nebusimdi

Çin arkasından çekilsin, Güney Kore burayı anında satın alır.

huzunkovan-kusu

ne psikopat çıktın be abi pes

versayli-aksansiz-asilzade

kuzey kore vatandaşlarını merak edenler 1984 kitabını okuyabilirler.etmeyenlerde okusun.yani ben olsam okurum,delikanlı olsan okursun,yiyosa oku.(bkz.lise dönemi arkadasa gaz verme)

Görüş Bildir