As Bayrakları! The New York Times Gazetesi, Ezhel'i Avrupa'da Şu Sıralar Önem Arz Eden 15 Müzisyenden Biri Olarak Gösterdi!

-

Ezhel, Avrupa'daki dinlenilesi 15 müzisyen arasına girmiş, hem de New York Times gazetesinde!

Ayrıntılar için buyursunlar...

Kaynak: https://www.nytimes.com/interactive/2019...

Ezhel'i hepimiz tanıyoruz; dinlesek de dinlemesek de genç neslin en popüler ismi kendisi.

Yaptığı müzik kadar şarkı sözleriyle de epey ünlü. Biliyorsunuz hakkında birkaç kere suç duyurusunda bulunuldu; hatta bir ay kadar hapis yattı.

Ama o müziğe küsmek yerine yeni şarkılarıyla sevenlerini eğlendirdi, eğlendirmeye de devam ediyor!

Ezhel, şu sıralar Almanya'da yeni albümü için inzivaya çekiledursun, biz size onun hakkında gururlandıracak bir haberle geldik!

The New York Times gazetesi, Avrupa'nın en popüler ve şu sıralar önem arz eden 15 müzisyenini derlediği listeye Türkiye'den Ezhel'i koydu!

Evet, "Muhtemelen bilmediğiniz ama bilmeniz gereken 15 Avrupalı müzisyen" başlığı verdikleri listede, Türkiye'den Ezhel var!

Avrupa müziğinin Eurovision'dan ibaret olmadığını söyleyerek başladıkları içeriklerinde ilk sırada İtalyan müzisyen Chali var.

Hemen onun ardından Ukrayna'dan Alyona Alyona, Gürcistan'dan HVL, Fransa'dan Aya Nakamura, İsveç'ten Viagra Boys, Portekiz'den Violet, Belçika'dan Angele, Büyük Britanya'dan Dave, Polonya'dan Julian Uhu, İsviçre'den Vendredi Sur Mer, İspanya'dan C. Tangana, Almanya'dan Von Wegen Lisbeth, Rusya'dan Ic3peak, Kosova'dan Melinda Ademi geliyor.

Ve listenin sonunda, yani 15. sırada, Ezhel var!

Her bir sanatçı/grup hakkında kısa bilgiler veren NY Times gazetesi, elbette ki Ezhel hakkında da birkaç bilgi vermiş.

Hemen size yazdıklarını özet geçelim!

"Eğer Türkiye dışından Ezhel'i tanıyan biri varsa, bunun nedeni geçtiğimiz yıl şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirmek suçundan hapse atılmasıdır... Cezaevinde geçen 1 ayın ardından Ezhel, gerçek adı Ömer Sercan İpekçioğlu, beraat etti fakat hala 2 ayrı suçlamayla karşı karşıya.

Ezhel Türkiye'de, Türkçe rap ve hip-hop'ın yükselen yıldızı olarak biliniyor.
Konserlerinde her türden insan var; beyaz yakalılar, başörtülüler, ergenler, yaşlılar... Bazı politikacılar müziğini sevmese de genel olarak Ezhel Türkiye'de seviliyor. 

Ezhel bir telefon görüşmesinde, başarısının bir kısmının Ankara'daki bir müzisyen ailesinden geldiğini belirtmiş. Annesi, Türkçe, Arapça ve hatta Çince bile şarkı söyleyen emekli bir devlet çalışanı.

Ünlü şarkıcı bu konuda 'Böylesine çok kültürlü yön, dünya hakkında geniş bir perspektife sahip olmamı sağladı.' diyor. Örneğin 'Felaket' şarkısı trap, Türk halk müziği ve reggae müzikten oluşuyor. 'Her farklı tür benim için farklı renk demek ve ben bu renklerle resim yapıyorum.' diye de ekliyor.

Şu sıralar Berlin'de yeni albüm yapan Ezhel, rap müziğin şu anki mücadeleci yaşamına ve yaşadıklarına uygun olduğunu söylemiş.

'Yaşam mücadelesi ya da sınıf mücadelesi' diyor ve ekliyor: 'Rap, sanatımı kullanarak zorluklarıma karşı direnmemi sağladı.'"

Sosyal medyadan gelen tepkiler de bir o kadar güzel!

Tebrikler Ezhel! Umarız Berlin'den çok güzel şarkılarla dönersin!

Yeni albümünü dört gözle bekliyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ulas-c.-cakmak

Anneciğim Balon alabilir miyiz?

uyusuk

Bence bizle dalga geçiyorlar önce Hande Erçel ardından bu...

yasiyahyabeyaz

yorumları okuyunca rahatladım çünkü haberi okurken kim lan bu ecel diyordum. "Kendi Kendine Ünlü olmak" deyimi yeni çıktı, yazın bir yere.

koray-polat

Başıma bir şey gelmeyecekse, ben bunun yaptığı müzikten de ben fero mudur nedir onun yaptığından da bir şey anlamıyorum. Rap desen değil, ne olduğu belli değil. Rap severim ama rapa de benzemiyor.

taner-imamoglu

Ben bir kere dinledim, şarkıda is pislik çöp falan diyordu. Mecbur doktora gidip kulaklarımı yıkattım.

ercy

Koray aynen... Sadece küfür ederek rap yaptıklarını sanıyorlar... Ceza, Fuchs, Yener Çevik... B uadamların yaptığı neydi diye soruyor insan

baybars14

Çöp....

Görüş Bildir