Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Artık Sizin Yerinize Yazı Yazan Robot Var!

Anasayfa > Iq > Teknoloji

El yazısı korkunç ve anlaşılması zor olanlar için artık onların yerine el yazısı yazacak bir robot var. Axidraw isimli bu el yazısı robotu, yaratıcısı Evil Mad Scientist tarafından ‘kişisel yazma ve çizme makinesi’ olarak tanımlanıyor.

Robotun kullanımı ise oldukça basit. Robotun kalem kullanan bölümüne bir dolma kalem yerleştirdikten sonra bir bilgisayar girişi kullanarak A4 büyüklüğündeki bir kağıda her ne istiyorsanız yazabilir ve çizebilirsiniz.

Kulağa basitleştirilmiş bir yazıcı gibi geliyor olabilir ama bundan daha akıllı bir makine olduğunu söyleyebiliriz. Kâğıda yazılan metnin resmini, robotun bağlı olduğu bilgisayar programına yükledikten sonra komut veriyorsunuz ve robot el yazısı ile yazdığınız metinleri birebir taklit ediyor. Ayrıca yeni yazıları da bu yazı tipinde yazmaya devam edebiliyor.

Ücretsiz vektör programı olan Inkspace ile bütünleşik olarak kullanılan bu robot için farklı uygulamaları kendiniz de oluşturabilirsiniz. Çünkü açık kaynaklı bir program olduğunu söyleyebiliriz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
45
11
6
5
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
feyk

biraz gec kalmislar. 250yil once yapildi bu :) https://www.youtube.com/watch?v=bY_wfKVjuJM

Science Soldier

tüh kaçırdılar bee 250 yılcık farkla :D

Donnie Darko

Yaz kızım( Robot), iki yüz torba çimento, 20 kamyon çakıl, 15 tane kapı -.-

meaculpa

herşeyi robota yaptırın insanlıktan çıkın ....