Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Arkadaş Çevrene Göre Nasıl Birisin?

-

İnsanın ailesinin bile yapmayacağı bir kıyak yapalım mı sana? Sen o arkadaşlarını seviyorsun ama acaba onlar seni seviyor mu, seni ne olarak görüyorlar öğrenmenin bir yolu var. Bize arkadaşlarını söyle, seni ne olarak gördüklerini söyleyelim.

1. Arkadaşların seni hangi durumda ararlar?

Bir karar alacaklarsa mutlaka ararlar
Paraya ihtiyaçları olduğunda
Ara sıra arayıp hatır sorar keratalar
Son model telefonum var, çaldığını görmedim :(
Sevgililerinden ayrıldıklarında

2. Arkadaşların seni hangi cümleyle tanımlar?

Ya para saçıyorsun, ya parasızsın
Hiçbir şey de gözüm yok, sen yanımda ol yeter
Seni hala tam çözebilmiş değilim
Başkası gitse yine grup kalır da, sen gitsen dağılırız
Aşk doktoru gibisin be kardeşim
Kim milyoner olmak ister'e katılsam jokerim olurdun

3. Buluşma yeri belirlenirken senin payın nedir?

Kesinlikle fikrimi sorarlar, ben olmaz dersem gitmeyiz
Ben ısmarladığım için ben nereye dersem oraya
Sen iyi yerler biliyorsun götürsene bizi de derler
Ne buluşmuşlar mı?
Sevgilim nereyi derse onu onaylıyorum

4. En son ne zaman sensiz buluşma yapıldı?

Otobüste filan denk gelmedikçe kimseyle buluştuğum yok
Sevgili yaptığımdan beri çağrılmıyorum
İşsiz kaldığım dönemlerde
Beni illa arayıp çağırırlar
Bensiz buluşma olmaz cnm ya

5. Şans oyunlarında büyük ikramiye arkadaşına çıksa sana ne alır?

Söylemez ki
Ayıpsın paranın yarısı senin zaten der.
Ünlü biri ile çıkmama yardım edecekmiş ;)
Anında toz olur, Facebook'tan bile siler
Güzel bir araba ve ev sözü var

6. İhtiyaç anında "koşun!" desen kaç kişi gelir?

Eşi dostu da kapıp gelir herkes
Öyle bir durumda gelirler herhalde ya?
Kime gel desem koşa koşa gelir
O anki para durumuma bağlı olarak değişir
Sevgilimi ararım öyle bir anda

7. Sosyal çevreni nasıl tanımlarsın?

Ölümüne kankayız
Hareketlerinden işkillendiğim insanlar topluluğu
Bir yerlere gidip takılmak için ideal
Sadece sevgilisi olanlar girebilir
Halden anlayan insanlardan oluşan aile gibi bir ortam
Birkaç kişi olmasa süper bir ortam

8. Arkadaşların seninle neden küserler?

Bana küsemez onlar ya, canlarım
Sabah akşam işten bahsedip kafalarını patlatıyorsam
Bizde küslük olmaz, hatam varsa yüzüme söylerler, çözeriz
Küsmeye bahane arıyorlar
Sevgili yüzünden birkaç sefer ekersem, adımı bile unuturlar

Arkadaşlarına göre ayaklı darphanesin!

Aman diyelim arkadaşlarına dikkat et, onların gözü paranda. Ha cebinde belki sadece 50 TL var, belki o da yok onu bilemem . Ama cebinde para olunca sana Buckingham Dükü efendime söyleyeyim İrlanda Prensesi gibi davranıp para yokken arayıp sormamalarının bir nedeni olmalı. Yere cebinden para düşürüp test ederek, gerçek arkadaşlarını anlamanın vakti gelmiş.

Arkadaşlarına göre, sevgilin olunca değişiyorsun!

Sana sevme demiyorlar, senin mutluluğundan da mutlular ama kendini çok kaptırıp onları unutuyorsun ya buna bozuluyorlar. Arkadaş çevren aslında iyi insanlardan oluşuyor seninle vakit geçirmeyi de özlemişler. Bir yerden sonra kabullenmişler sevgilini de senin yeni halini de. Sen de onları ihmal etme lütfen.

Sosyal çevrene göre, sensiz ortam olmaz!

Aaa "O" geliyorsa ben de geliyorum dedikleri arkadaş sensin!  Senin zevkine, ileri görüşlülüğüne, onları dinlemene ve çözüm öneriyor olmana bayılıyorlar. Senin olduğun yerde eğlencenin olduğundan herkes emin. Seni bu kadar çok sevmeleri de boşa değil, arkadaşlığın hakkını veriyorsun. Keşke senin gibi bir arkadaşımız olsa.

Arkadaşlarına göre, onlardan farklısın!

Sence de arkadaş grubunla aranda görüş ayrılıkları yok mu? Doğru düzgün bir şey yaptığınız da yok. Ölüyorum koşun desen; önce elindeki işi bitirip sonra normal otobüs tarifesiyle hatta oturabileceği otobüsü bekleyip yanına gelecek kadar rahat insanlar var o grupta. Dur dur ani hareket etme, sakin ol, hatayı kendinde ara. Sende hata yoksa başka ortamlara akmanın zamanı.

Arkadaşlarına göre, süper kahraman gibisin!

Arkadaşların senden bahsederken "o çözer ya, onun kesin tanıdığı biri vardır, bir de ona soralım" diye seni övmeden cümle kuramaz olmuş. Sen de maşallah hem ortamı canlandırıyorsun, hem düşeni tutup kaldırıyorsun. Arkadaşlığın kitabı yazılacak olsa ön sözde 8 sayfa seni anlatmak gerekir. Çevren "iyi ki onu tanımışım" diye düşünen insanlarla dolu. Ne mutlu sana, ne mutlu arkadaşlarına.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rewad-memmedov

Aaa "O" geliyorsa ben de geliyorum dedikleri arkadaş sensin! Senin zevkine, ileri görüşlülüğüne, onları dinlemene ve çözüm öneriyor olmana bayılıyorlar. Senin olduğun yerde eğlencenin olduğundan herkes emin. Seni bu kadar çok sevmeleri de boşa değil, arkadaşlığın hakkını veriyorsun. Keşke senin gibi bir arkadaşımız olsa.

tae-yeon-kim

Arkadaşlarına göre, onlardan farklısın! Arkadaşlarına göre, onlardan farklısın! Sence de arkadaş grubunla aranda görüş ayrılıkları yok mu? Doğru düzgün bir şey yaptığınız da yok. Ölüyorum koşun desen; önce elindeki işi bitirip sonra normal otobüs tarifesiyle hatta oturabileceği otobüsü bekleyip yanına gelecek kadar rahat insanlar var o grupta. Dur dur ani hareket etme, sakin ol, hatayı kendinde ara. Sende hata yoksa başka ortamlara akmanın zamanı.

effyeffy

Arkadaşlarına göre, onlardan farklısın! Sence de arkadaş grubunla aranda görüş ayrılıkları yok mu? Doğru düzgün bir şey yaptığınız da yok. Ölüyorum koşun desen; önce elindeki işi bitirip sonra normal otobüs tarifesiyle hatta oturabileceği otobüsü bekleyip yanına gelecek kadar rahat insanlar var o grupta. Dur dur ani hareket etme, sakin ol, hatayı kendinde ara. Sende hata yoksa başka ortamlara akmanın zamanı.

Gizli Kullanıcı

Arkadaşlarına göre, onlardan farklısın! Sence de arkadaş grubunla aranda görüş ayrılıkları yok mu? Doğru düzgün bir şey yaptığınız da yok. Ölüyorum koşun desen; önce elindeki işi bitirip sonra normal otobüs tarifesiyle hatta oturabileceği otobüsü bekleyip yanına gelecek kadar rahat insanlar var o grupta. Dur dur ani hareket etme, sakin ol, hatayı kendinde ara. Sende hata yoksa başka ortamlara akmanın zamanı.

crayzgirl1000

Sosyal çevrene göre, sensiz ortam olmaz! Aaa "O" geliyorsa ben de geliyorum dedikleri arkadaş sensin! Senin zevkine, ileri görüşlülüğüne, onları dinlemene ve çözüm öneriyor olmana bayılıyorlar. Senin olduğun yerde eğlencenin olduğundan herkes emin. Seni bu kadar çok sevmeleri de boşa değil, arkadaşlığın hakkını veriyorsun. Keşke senin gibi bir arkadaşımız olsa. BU GERÇEKTEN DOĞRU :D :D

Başlıklar

İrlandaet
Görüş Bildir