'Kötü Bir Olay, Üzüntülerimi İfade Ediyorum'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Arınç'tan Suikast Yorumu

Arınç'tan Suikast Yorumu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 3 PKK'lı kadının Paris'te öldürülmesiyle ilgili, "Kötü bir olay. Üzüntülerimi ifade ediyorum" dedi.

Arınç, PKK'yı kuran isimler arasında bulunan Sakine Cansız ile örgütün Avrupa'daki önemli isimlerinden KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in Paris'te öldürülmesi ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Arınç, "3 kadının böylesine sorgusuz sualsiz başlarına ateş edilmek suretiyle öldürülmesi kimlikleri kişilikleri üzerlerine atılan suçlar ne olursa olsun hiçbir zaman tasvip edilecek bir davranış değil. Çok kötü bir olay. Gerçekten üzüntü duyduğumu ifade etmek isterim. Çünkü biz hukuk içerisinde terörle mücadele ediyoruz. Bugün terörle mücadele eden güvenlik güçleri bile önce yaşatmak gayesiyle hareket ediyorlar" diye konuştu.

Arınç sözlerine şöyle devam etti:

"3 kadın evine girilip susturucu silahlarla başlarına ateş etmek suretiyle öldürülmüş. PKK örgütünün önde gelenleri olduğu söyleniyor. Kırmızı bültenle arandığı ifade ediliyor. Bunların hepsi bir tarafa. Bir insanın hayatına bu kadar vahşice son vermek çok kötü, çok çirkin adeta büyük bir vahşet. Önce bu olay hakkındaki şahsi kanaatimi söyleyeyim. 3 kadının böylesine sorgusuz sualsiz başlarına ateş edilmek suretiyle öldürülmesi kimlikleri ve kişilikleri üzerlerine atılan suçlar ne olursa olsun hiçbir zaman tasvip edilecek bir davranış değil.

Çok kötü bir olay. Gerçekten üzüntü duyduğumu ifade etmek isterim. Çünkü biz hukuk içerisinde terörle mücadele ediyoruz. Bugün terörle mücadele eden güvenlik güçleri bile önce yaşatmak gayesiyle hareket ediyorlar. Sağ yakalamak ve suçu varsa yargı önüne çıkarmak. Yargısız infazla böylesine bir vahşetin işlenmiş olmasını tenin ediyorum. Bu çok yanlış bir olay."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Başbakan YardımcısıBülent Arınçolay
Görüş Bildir