Arınç'tan Müdüre Fırça!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Arınç'tan Müdüre Fırça!

Arınç'tan Müdüre Fırça!

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, Adana'da deprem sırasında çok değerli çinileri çalınan tarihi Ulucami'yi gezdi. Çiniler üzerinde yazan Arapça yazıyı okuyamayan Vakıflar Bölge Müdürü Murat Saraçoğlu'na kızdı, yazıyı okuyan Basın Yayın Enforormasyon İl Müdürü Mustafa Keleş'i ise övdü, "Siz yer değiştirin" dedi.

Hayırsever çiftin yaptırdığı okulun açılışına katılan Arınç, "Bizi annelerimiz okula gönderirken, 'Allah zihin açıklığı versin' derdi. Sizler de çocuklarınızı böyle uğurlayın. Allah zihin açıklığı versin demek laikliği incitmez" dedi.

Başbakan yardımcısı Arınç, partisinin Çukurova İlçe binasının ve okul açılışları ile ziyaretlerde bulunmak için Adana'ya geldi. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret eden Arınç, ‘Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası' kapsamında hayırsever vatandaşların sundukları hizmetleri yerinde görmek için Adana'ya geldiğini söyledi.

‘O KONU AÇILACAĞI KADAR AÇILDI'

Başbakan Yardımcısı Arınç, son dönemlerde artan terör olayları ve muhalefetle ilgili sorulara ise, "Valilikte iç politikayla ilgili soru almayım. Uygun olmaz. Dün tesadüf oldu, o konuyla ilgili uzun uzun açıklamalar yaptım" dedi. Bir gazetecinin, "Bu konuyu biraz daha açmanızı isteyeceğiz" şeklindeki ısrarı üzerine Arınç, "O konu açılacağı kadar açıldı zaten. Daha da açmak yerine, bir yerden kapatmak lazım aslında" diyerek gazetecilerin sorularını cevaplamadı.

MÜDÜRE FIRÇA

Arınç, daha sonra tarihi Ulu Cami ve Medresesini gezdi. Ayakkabılarını çıkartıp camiye giren Arınç'ın dikkatini Adana depreminden sonra çalınan çiniler çekti. Arınç, çiniler üzerindeki Arapça yazının ne anlama geldiğini sordu. Cevap veren olmayınca Vakıflar Bölge Müdürü Murat Saraçoğlu'na "Siz ne yazdığını biliyor musunuz?" diye sordu.

Müdür Saraçoğlu'nun bilmediğini söylemesi üzerine Arınç, "Siz ne mezunusunuz?" diye tekrar sordu. Müdür Saraçoğlu, ziraat mühendisi olduğunu söyledi. Bu sırada, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Mustafa Keleş, Bismillahirrahmanirrahim diyerek başlayan yazıyı okuması üzerine Arınç şaşırdı. Arınç, "Siz yer değiştirin" dedi.

‘EMREDİYORUM OKU'

Cami Medresesinde açılan resim kursu sergisini de gezen Arınç'a Seyhan İlçe Belediye Başkanı Azim Öztürk çini tablo hediye etti. Adana Valiliği de yapan Ziya Paşa'nın mezarının başına gelen Arınç, Ziya Paşa'nın şiirlerinden beyit okudu. Daha sonra, Belediye Başkanı Öztürk'e "Sen de bir beyit oku" dedi. Öztürk'ün "Haddimi aşmam" sözü üzerine Arınç, "O zaman emrediyorum" dedi. Gülüşmelerin ardından Arınç ve beraberindekiler Ramazanoğlu Konağını gezdi. Çıkışta gazetecilerin gündemle ilgili, "Çok geç oluyor, açıklama yapar mısınız?" sorusuna Arınç,"Benim sözlerim geç olmaz" diyerek cevap verdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçTerördeprem
Görüş Bildir