Arınç, Erdoğan'a Cevabını Saatler 17:25'i Gösterdiğinde Verdi

 > 
125PAYLAŞIM

Eski Başbakan Yardımcısı ve Meclis Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelttiği eleştirilere Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi. Arınç üç sayfalık açıklamada, "En azından geçmiş günlerin hatırına nefsinize uyarak samimiyetsiz kişilerin tahriki ile hareket etmeyin" dedi. Öte yandan Arınç'ın açıklamasını saat 17:25'de yapması dikkat çekti. Sosyal medyada bazı kullanıcılar Arınç'ın 17-25 Aralık operasyonuna atıfta bulunmak için bu şekilde davrandığı yorumlarında bulundu.

Bülent Arınç, Erdoğan’ın Dolmabahçe Mutabakatı’ndan haberdar olduğunu söylemiş, Cumhurbaşkanı ise bunun doğru olmadığını açıklamıştı. Arınç son açıklamasında aynı görüşü tekrarladı. 

“Dolmabahçe görüşmesinde yer alan 3 değerli arkadaşımız Sayın Cumhurbaşkanı'nın ikaz ve itirazlarına rağmen böyle bir fotoğraf vermişlerse, bu büyük suçu işlemiş olanlar niye hükümetimizde bakan olarak taltif edilmiş olsunlar” dedi.

Dolmabahçe görüşmesiyle ilgili bildiklerini, “Sayın Yalçın Akdoğan’ın namusuna emanet ettiğini” belirten Arınç, Cumhurbaşkanı’na ayrıca, “En azından geçmiş günlerin hatırına nefsinize uyarak samimiyetsiz kişilerin tahriki ile hareket etmeyin” diye seslendi.

Arınç'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi hakkında yönelttiği eleştirilere verdiği yanıtın tam metni şöyle;

'3 arkadaşımız Cumhurbaşkanı'nın itirazlarına rağmen böyle bir fotoğraf vermişlerse nasıl bakan olarak taltif edildiler?'

'Nefsime çok ağır gelen şeylere davam ve partim adına sabretim'

'Umarın makam ve mevki için partiye gelmiş veya getirilmiş kişilerle beni bir arada anmazsınız'

Bülent Arınç, kendisi hakkındaki iddialara yanıt verdikten sonra ülkenin ana gündemi olan Güneydoğu'daki çatışma ortamı  ve terör meselesine de değindi.

'Terörün bitmesi için hükümete ve güvenlik güçlerimize destek olmamız gerekiyor'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir