Arınç: 'Dinleme Yapanlar Hesap Verecek'

3PAYLAŞIM

Arınç: 'Dinleme Yapanlar Hesap Verecek'

Arınç: 'Dinleme Yapanlar Hesap Verecek'

Binlerce insanın dinlendiğini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu durumun yüz kızartıcı olduğunu söyledi. İncelemelerin sürdüğünü belirten Arınç, “Sorumlular yargı önünde hesap verecek” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programa katılmak için kentte gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Bülent Arınç, dinlemelerle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Dinlemeler konusu çılgınca başını almış gidiyor. Maalesef bu konuda TİB'de yapılan incelemeler sonucunda, binlerce insanının gerekli gereksiz dinlendiği ve bunlara ait kayıtların da muhafaza edildiği yönündedir. Artık binler, on binler konuşulmaktadır. Bunlar Türkiye için yüz kızartıcı suçlamalardır.

Ümit ediyorum ki bu kanunsuz dinlemeleri yapanların ve bunları belirli maksatlarla kullananların mutlaka bir karşılık bulmaları gerekir. Yapılan incelemeler sonuçlandığında, şüphesiz adli yargıyı ilgilendirenler de ortaya çıkacak ve bunların mesulleri de yargı önünde hesap vereceklerdir.”

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un tahliyesini değerlendiren Arınç, “Bu tahliye kararını da olumlu bulduğumu ifade etmeliyim” dedi.

Zirve katliamı davası sanıklarının da tahliye edildiğini hatırlatan Arınç, “Bu kanunların genel hükümler içermesi sebebiyle her tür suçluyu da içerisine alması tabii hukukun da bir gereğidir. Dolayısıyla burada yapılacak şey; bazılarına tepki gösterip, bazılarını alkışlamak yerine, adaletin hızlandırılmasıdır, mahkemelerin süratli karar vermesidir” dedi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir