Görüş Bildir

Arınç: 'Bizi Kimse Birbirimize Düşüremez'

Anasayfa > Gündem

Bizi Kimse Birbirimize Düşüremez

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde diğer partilerin adaylarını düşman olarak görmediklerini söyledi. Arınç, kendi partileri için ise, “bizi kimse birbirimize düşüremez” yorumu yaptı.

Bülent Arınç Bursa’nın Mudanya ilçesinde partisinin Mudanya Belediye başkan adayı Arif Bayrak’ın seçim ofisi açılışına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Arınç, şunları söyledi:

“11 yıldan beri ülkemize hizmet ediyoruz, hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizi kimse birbirine düşüremeyecek, 76 milyonla birlikte hedefe doğru yürüyeceğiz. Değerli dostlarım Mudanyalı kardeşlerim, inşallah 30 mart seçimlerinin ilk müjdesini, ilk başarılı haberini Mudanya’dan duyacağımıza inanıyorum, o günün ülkemize hayırlar getirmesini Mudanya’mıza daha çok mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”

Seçimlerde yarışacak diğer partileri düşman olarak görmediklerini dile getiren Arınç şöyle konuştu:

“Biz particilik peşinde değiliz, biz rakiplerimizi düşman olarak görmüyoruz, hepsi bizim dostlarımız hepsi bizim arkadaşlarımız, hangi partinin adayı olursa olsun, hiçbirisine kem gözle bakmayız.

  • Hürriyet
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/257...

"Aramızda Yanlış Yapan Varsa..!"

BURSA’da seçim bürosu açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Biz tepeden bakan bir parti değiliz. Aramızda yanlış yapanlar varsa onun da hesabını soruyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa'da, partisinin seçim bürosu açılış törenlerine katıldı. Mudanya İlçe Belediye Başkan Adayı Arif Bayrak’ın seçim bürosu açılışına katılan Arınç, burada yaptığı konuşmada, seçim çalışmalarını döverek, söverek gerçekleştirmediklerini söyledi. Seçimlerin bir bayrak yarışı olduğunu belirten Arınç, Ak Parti’de görevi devralan adayların da en iyi hizmeti vereceğini kaydetti. Particilik peşinde olmadıklarını vurgulayan Bülent Arınç, siyasette saygıya değer verdiklerini söyledi. Ak Parti’nin toplumla daha çok kucaklaştığını belirten Arınç, Bursa’da ilk besmeleyi Mudanya’da çektiklerini aktardı. Mudanya’da çok fazla Giritli bulunduğunu ifade eden Arınç, kendi annesinin de Giritli olduğunu anlattı. Mudanya ile aile bağları olduğunu söyleyen Arınç, kızını da Mudanya’ya gelin verdiğini dile getirdi.

Arınç, açılışın ardından Montania Otel'de Mudanya ilçe teşkilatı, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.

“TEPEDEN BAKMIYORUZ”

Seçimlerin dürüst ve demokratik olmasını dileyen Başbakan Yardımcısı Arınç, “Sizin değer verdiğiniz adayları çıkartmaya çalışıyoruz. Herkesin Ak Partili olarak kabul edilmesi gerektiğini düşünmüyoruz. Ama bizim bir farkımız var. Güçlü bir desteğe sahip güçlü bir adayın kazanması durumunda Mudanya’nın şu şu eksikleri vardır demeyeceğiz. Biz tepeden bakan bir parti değiliz. Aramızda yanlış yapanlar varsa onun da hesabını soruyoruz. İki kişiden birinin oyunu almak bize bir sorumluluk yüklüyor. Bu güveni boşa çıkarttığımızda saygısızlık ettirmiş oluruz. Tüm Ak Partililer bu güveni devam ettirecek” dedi.

Sebile ÇETİN- Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?