Arap ve Yahudilerden Internette Yeni Akım: "Düşman Olmak İstemiyoruz!"

 > -

400'den fazla insanın ölümüne sebep olan İsrail'in Gazze saldırısının ardından Internet barış mesajlarıyla doldu. Arap ve Yahudilerin birlikte verdiği mesajlar da şüphesiz ki en etkilileri oluyor

Yahudiler ve Araplar Düşman Olmayı Reddediyor #JewsAndArabsRefuseToBeEnemies hashtagi ile Twitter'da paylaşılan mesajların en dikkat çekenleri

Biz bir aileyiz... Alternatif çözüm her zaman var!

Ben yahudiyim... Gazze'de bebekleri öldürmeye bir son verin!

Annem Yahudi, babam Filistinli... Ne kadar acı çekersek çekelim, "Nefret" herşeyi daha kötü hale getiriyor

Babam Filistinli, annem Yahudi, ben onların yüzüyüm... İsrail, Filistin'in yaşamasına izin ver!

Elif Şafak da hashtage destek verenler arasında

Sığınaktan bile... "Yahudiler ve Araplar Düşman Olmayı Reddediyor!"

Yahudi ve İranlı... Aşk Nefretten Büyüktür!

Filistin'li bir müslümanlar İsrail'li bir yahudinin birlikte verdiği poz, Elif Şafak'ın tweetinde

Annem Yahudi, babam Müslüman... Nasıl kendi kendimin düşmanı olabilirim ki?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
saygun-soylu

Özetle, dünyayı haudilerden güzelim İslamı da, bu pis araplardan kurtarmak gerek. Bu iki pislik olmasa dünya baya, güzel bir yermiş. Bakın dikkat edin, halk demiyorum hayvan sürüsü bile, demiyorum. Onlarca yalvaç ve yol gösterici gönderilmesine karşın ahmaklıklarından ve azgınlıklarından vazgeçmeyen bu iki pisliği ancak cehennem ateşi paklar. ALLAH'ın izniyle paklayacak da..... Bu arada içimizdeki Sabetay ve Pakradunlara çok koymuş e haliyle koyacak çok doğal.

rengun-soldi

Allah sizi ıslah etsin . Irkçılık başka bir ırkı reddetmektir . Allah kendi kitabında bile Yahudiler için lanetlendiğini buyuruyor . Ne yani Allahta mı ırkçılık yapıyor ? Siz önce gidin en azından yılda 1 defa kitap okuyun , bi açın Kuran okuyun . İnsanlık namına bi iyilik yapın . Ondan sonra Allah belki hidayet verir size . Şu an köpek bile daha değerli gözümde .

saygun-soylu

Kardeş ilahi köpek elbette, bu iki pislikten kat be, kat daha değerli. Hayvanlar toprağı yani sıfırı temsil ederler. Bunlar yerin yedi kat altındaki cehennemde ağırlanacaklar. Köpek bunlara göre çok üstün bir yaratık derecesi var.

gulsah-light

Bir milletin yaptıkları asla tüm yahudilere mal edilemez.

saygun-soylu

Bal gibi de, edilir. Zulme karşı gerçek gücünüzü yürekten, canı gönülden gösterseniz bunlar bu kadar azgın davranamazlar sizin de, işinize geliyor tüm ülkelerin haracını faiz aracılığı ile, yattığınız yerden yiyorsunuz. Aslında siz birbirinizi de, sevmiyorsunuz mayanızda sevgi yok sırf çıkar var. Pis çıkarlarınız uğruna birbirinizin yaptığı kötülüklere ses çıkartmıyorsunuz. Korkudan bunların yaptığı tüm haudilere mal edilmez diyorsunuz. Onlar ağaç kavuğundan çıktılar ya, sizin akrabalarınız değiller. Sinsi, sinameki, hırsız, katil sürüleri. Bir bakmışın Fransız, İngiliz, Alman, Türk pozu keserler işlerine ne gelirse bukalemunlar bile, sizin yanınızda yavaş kalır.

zeynep.tasknn

Maalesef Halk ile Devlet birbirine karıştırıldığı sürece bu olacaktır. Örneğin İsrail DEVLETİNİN aldığı kararı tüm Yahudilere yüklememek lazım.Bu ayrıştırma yapılırsa zaten sorun olmaz.

rengun-soldi

Bu bir ateizm düşüncesidir . Şeytan ile barış olmaz . Allahın vaadettiği , peygamberin bildirdiği gün elbette gelecektir .

angelofdevil89

yaw sen ne diyon allahaşkına bi kaybol

sethoxo

Sizin gibi din-dil-ırk ayrımı yapan faşistler var olduğu sürece , katliamlarda bitmez zaten. Sahip olduğu dinden dolayı bir insanın gerçekten 'şeytan' olduğuna inanıyorsan şeytanı görmek için aynaya bakman yeterli olacaktır.

gulsah-light

Irkçılık yapmaya gerek yok. Genelleme yaparak zaten tüm paradigmaların ağzına sıçıyorsun. Tüm müslümanlar iyi mi senin nazarında? Tüm yahudilerin kötü olduğundan nasıl emin olabiliyorsun? Bir inanç sistemi nasıl herkesi bundan sorumlu bırakır? Buradaki tüm olay masum insanların ve bebeklerin ölmesidir, daha ötesi olamaz arkadaşım. Ölen bebekler yahudi bebekleri olsaydı yine bu halkın içi acırdı. Kimsenin masum ve günahsız canları almaya hakkı yoktur. Olayı müslüman-yahudi çatışmasına döndürmeye gerek yok. Bir suç varsa bu İsrail'indir, dini ayrı tutmalı.

rengun-soldi

Sizin varya yatacak yeriniz yok . Allah size özel cehennem hazırlayacak vallahi de billahi de . Yahudi profesör açıklama yapıyor annelerine ve bebeklerine tecavüz etmeliyiz diyor . Silahı ancak öyle bırakırlar diyor . Sizde o yahudileri savunuyorsunuz . İnşaallah karşınıza her zaman yahudiler çıkar , hemde anne ve bebeklere tecavüz etme zihniyetinde olanlar ...

rengun-soldi

Terbiyesiz herif . Allahta genelleme mi yapıyor . Allah Kuranda Mülk suresinde Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin buyururken genelleme mi yapmış oluyor . Senin beynin çürümüş beynin . Kalbin kokuyor . Filistinli bebekler ölürken , kadınlarına tecavüz edilirken senin yahudileri savunman seni onlardan daha aşağılık yapar .

gulsah-light

Arkadaşım lafı kıçından anlayıp yine kıçından yorumlamakta üstüne yok. Basite indirgeyim o zaman belki anlarsın? Sen yahudilerin öldürülmesi gerektiğini savunuyorsun ya şöyle sorayım sana: Madem o kadar iyi bir müslümansın, herşeye "Allah bilir" diye yaklaşıyorsun, o zaman bir insanın ölümüne de ancak Allah karar verir - çünkü herşeyin doğrusunu o bildiği için insanın içini de en iyi o bilir dolayısıyla ölüm kavramı onun elinde olabildiğince adaletlidir. İsrail'in yaptığı şey soysuzluk, lakin ben zaten İsrail'i savunmuyorum. Ben yahudileri de savunmuyorum. Sadece diyorum ki, bir insana sırf yahudi olduğu için lanetlemek ya da öldürmek bir müslümanı sırf müslüman olduğu için öldürmekten farksızdır. Ben hümanist bir insanım ve herkesin dinine saygı duyuyorum ki duymak zorundayım. Ama sende duymak zorundasın. israil'in şerefsiz hükümetinin işlediği günahlar onların boynuna. Lakin dünyanın en kötü niyetli insanları koyu müslüman da olabiliyor. O zaman bu kadar müslüman bir insan kötü şeyler yapabiliyorken nasıl içi iyilik dolu bir yahudi o müslümandan daha kötü olabiliyor? Dini etiketleştirmeyin, öyle yaptıkça yanılgıya düşeceksiniz. İsrail'i kastederken bile yahudi diye hitap etmek sizi yanılgıya düşürür. Zira israilli olup bu katliamı kınayan çok sayıda yahudi var.

bufixondatree

Tolgahan tek bir sureden ayetten yola cıkarak hareketmi edin diyo? seriat kurallariyla KURAN'da yazanları karıstırıyolar anlatıyolar sızde ınanıyosunuz Kuran da can almak yoktur kim ne dinden olursa olsun yada inanmasın kimse kimseyi öldüremez onun cezasını dunyadada ahirettede ALLAH verir ALLAH ile kul arasindakine baska kul karisamaz KURAN da derki kitaplarima peygamberlerime meleklerime inanacaksin!! bak kitaplarima dio kitaplarima kitabıma demiyo demekki neymis ALLAH nazarinda tek din ISLAM degilmis sen simdi insan ayirip baska dinden diye hor görünce iyi bir MUSLUMAN mı oluyorsun? ama simdi gelelim israile onlara burdan o kdr cok sowerimki anneleri ulkeyi terk eder saga dogru goce baslar uzakdoguda yeni devlet kurarlar filistine gelince madem filistinlileri MUSLUMAN oldugu icin seviosun bundan yillar once terör kamplarinda bizim askerimize karsi savasacak teröristler yetistirdiginide hatirliyorsundur ama tabiki bu tum filistinlileri terörist yapmaz tum yahudilerin kotu olmadigi gibi azcik iyi insan ol KURAN'da ne diyo once iyi insan ol diyo iyi insan yaaw sen yahudisin sen hristiyansın sen ateizsin sn orospu cocugusun o yuzden olmeyi hakedion seni sevmiyorum diye dusunurmu? art niyetli ayrimci ici nefret dolu komplexli igrenc insanlar boyledir bnce sen boyle degilsin dogru yolu bulacaksin sadece icinde biraz daha dusunup KURAN'ı tekrar oku ustunde dusun ama genel dusun tek ayetin tek surenin dedigine gore degil bi onceki ayet kimseye kotuluk yapma derken sonraki sure ama yahudilerin amina koy demez orda dusunup bulman gereken seyler vardir, ama ben yaniliyosam sen yukarda yazdigim gibi bi insansan simdi bunun altina bana hakaret eden alakasiz seyler yazacaksinki bn yanilmak istiyorum. ayrıcada sarah jane'e Senin beynin çürümüş beynin . Kalbin kokuyor dedigin icin bile seni gercek hayatta tanisam ustune baygon sıkıp kuglu parktaki ordeklerle yuzdururdum ama iyi bir MUSLUMAN olarak seni MUSLUMAN bir kardesim olarak gorup dogru yola davet ediyorum!!!

rengun-soldi

Bende sizi Kurana davet ediyorum . İmanınızı tazeleyin .

bufixondatree

Su yaziyi okuyup soyleyebilecegin en alakasiz seyi soyledin robotmusun insanmisin belli degil :D

bufixondatree

ben seni insanlığa davet ediyorum insan olamayan hangi dine mensup olursa olsun doğru iyi bir dindar olamaz. kimse dindar olmak zorunda degil ama toplum içinde yasayan herkez insan olmak zorunda ahlak kurallari sadece dinde yok anlayamiosan bn anlayamiyorum at gözlügüyle bakiorum senin soylediklerin ne kdr dogruda olsa bn körü körüne inananlardanim dede bosuna guzel parmaklarimi snn icin yormayim :D:D

rengun-soldi

Tamam dangalak dangalak şeyler yazıyosun yeterince zaman ayırdım . Allah ıslah etsin seni , olmuyorsan helak etsin vesselam .

bufixondatree

ezik :D:D

saygun-soylu

Asıl faşist katiller ziyonistlerin buyruğundaki yisrailli pisliklerdir. O dört gözünü aç da, gerçekleri gör. O sapık ve kendileri yazıp, kendileri inandıkları sözde kutsal betiklerindeki amaçları uğruna dünyayı gidecekleri yere yani, cehenneme benzetmeye çabalıyorlar. Gizli ya da, açık onlara yardım ve destek çıkanlara ALLAH'ın laneti üzerlerine olsun!

Görüş Bildir