Arakanlı Çocukların Sünnet Heyecanı

-

Arakanlı Çocukların Sünnet Heyecanı

Arakanlı Çocukların Sünnet Heyecanı

COX'S BAZAR - Bekir Bektaş/Ömer Ürer

Myanmar'ın Arakan (Rakhine) eyaletinde şiddet olaylarına maruz kalan, ölüm, hapsedilme ve tecavüz tehditleri nedeniyle kurtuluşu Bangladeş'e yasa dışı yollarla kaçmakta arayan Arakan Müslümanları, Bangladeş'in Cox's Bazar şehrinde oluşturulan Kutupalong ve Leda kamplarında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor.

COX'S BAZAR - Bekir Bektaş/Ömer Ürer

Myanmar'ın Arakan (Rakhine) eyaletinde şiddet olaylarına maruz kalan, ölüm, hapsedilme ve tecavüz tehditleri nedeniyle kurtuluşu Bangladeş'e yasa dışı yollarla kaçmakta arayan Arakan Müslümanları, Bangladeş'in Cox's Bazar şehrinde oluşturulan Kutupalong ve Leda kamplarında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Her türlü gıda ve temizlik olanaklarından mahrum bir şekilde hayatlarını sürdürmeye çalışan Arakanlı Müslümanlar'ın yaşadıkları yoksulluk nedeniyle sünnet olma fırsatı bulamayan çocuklar için, Uluslararası Doktorlar Birliği (AID) ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından düzenlenen sünnet organizasyonunda bin sığınmacı çocuğun sünnet edilmesi planlanıyor.

Kutupalong kampında düzenlenen sünnet organizasyonunda alışıldık kaçış manzaralarının aksine çocukların gönüllü olarak sıraya girmesi ve sıranın kendilerine gelmesini heyecanla beklemesi dikkati çekiyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tecavüz
Görüş Bildir