ARAIG ile Daha Gerçekçi Oyun Deneyimine Bir Adım Daha

Gamer-

ARAIG İle Daha Gerçekçi Oyun Deneyimine Bir Adım Daha

ARAIG İle Daha Gerçekçi Oyun Deneyimine Bir Adım Daha

Nintendo, Sony ve Microsoft. Oyun sektörünün bu üç devi, oyunları gamepad kontrolünün dışına çıkarmak, oyunculara daha gerçekçi bir deneyim yaşatmak için, özellikle de son birkaç yıldır çalışmalarını daha da arttırdılar. Cry Engine, Frostbite ve Unreal Engine gibi teknolojilerle ulaşılan görsel kalite de ortada. Anlayacağınız git gide oyun dünyası gerçekle karışmaya başladı ve bu karışıma Oculus Rift, Omni ve ARAIG gibi cihazlarla da destek sağlandığında bu önümüzdeki on yıl içerisinde nasıl bir noktaya ulaşacağımızı düşünmek heyecan verici.

İlk bakışta bilim kurgu yapımlarındaki zırhlı kostümleri andıran ARAIG, oyunculara oyun anında karakterleri yaralandığı zaman, bunu doğrudan hissetme deneyimi vadediyor. Önüne ve arkasına 16'şar, sağına ve soluna da 8'er sensör yerleştirilen ARAIG sayesinde, karakterinizin neresi yaralandıysa, o noktadan vücudunuza titreşim şeklinde zararsız bir uyarı gönderilecek ve bir nevi biz de karakterimizin acısına ortak olacağız.

Ayrıca elbisenin yaka çevresine 6 da küçük hoparlör yerleştirilmiş. Bu şekilde geliştiriciler, oyunculara doğal bir ses deneyimi sunmayı hedefliyorlar. ARAIG'in 2014 yılının sonlarına doğru satışa sunulması planlanıyor. Yani henüz daha yapım aşamasının başlarında olan cihaz birçok değişikliğe uğrayabilir, tabii tüm bunlardan önce Kickstarter'da başlatılan kampanyada hedeflenen 900.000 dolara ulaşılması gerekiyor. Bakalım 25 gün sonunda ARAIG için gerek duyulan meblağ toplanabilecek mi?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BilimMicrosoftSonyoyun
Görüş Bildir