Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ara Güler'in Selamı Var

Anasayfa > Gündem

Ara Güler 'Selam' Göndermiş

Memorial Şişli Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Serdar Çelebi, duayen foto muhabiri Ara Güler'e uygulanan diyaliz desteğine Yoğun Bakım Ünitesi'nde devam edildiğini belirterek, Güler'in genel sağlık durumunun iyi ve şuurun açık olduğunu bildirdi.

Çelebi, kronik böbrek yetmezliği nedeniyle dün hastanede tedavi altına alınan Güler'in sağlık durumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Güler'e uygulanan diyaliz desteğine Yoğun Bakım Ünitesi'nde devam edildiğini belirten Çelebi, Güler'in genel sağlık durumunun iyi ve şuurunun açık olduğunu bildirdi.

Serdar Çelebi, 'Nefroloji doktoru tarafından serviste takip edilirken tansiyonunun düşük olduğu görülüp, diyalizin daha kontrollü bir şekilde yapılması gerektiğine karar verildi. Hastamız dün ilk defa yoğun bakımımızda diyaliz desteği aldı. Bugün de diyaliz tedavisini yoğun bakım ünitesinde görmesi planlanıyor. Hastamız şu anda genel bir check- up'tan geçiriliyor. Tüm değerleri olumlu olduğu takdirde yeniden servis takibine alınıp, diyaliz tedavisine devam edilecektir' bilgisini verdi.

Eliyle selam işaretini göndermiş 

Genel Yayın Yönetmenliğini Ara Güler'in yaptığı ve maddi imkansızlıklar nedeniyle 49. özel sayısını çıkararak yayınını durduran İz dergisinin koordinatörü Gölnur Cengiz ile Levent Resul, hastaneye gelerek fotoğraf sanatçısının sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Cengiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ara Güler'in uzun süredir böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğünü belirterek, fotoğraf sanatçısının sağlık durumunu yakından takip ettiklerini söyledi.

Gölnur Cengiz, 'Dün kan değerlerindeki düşme nedeniyle diyaliz tedavisi yoğun bakım altında gerçekleşti. Dün gece güzel haberlerini aldık, üşüdüğünü belirtmiş, eliyle selam işaretini göndermiş. En azından bu çok güzel bir yaşam belirtisi. Biz arkadaşları ve sevenleri, sağlık ve acil şifalar diliyoruz. Ara ustamızın daha çekeceği çok fotoğraf var' diye konuştu.

CNN Türk

Kaynak: http://www.cnnturk.com/turkiye/ara-gu...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?