Apple, SSL 3.0 Desteğini Bırakıyor

-
Abone ol
Apple, SSL 3.0 Desteğini Bırakıyor

SSL 3.0'da çıkan açığın ardından Apple, kendisi için bir dönemin sonunun geldiğini resmen açıkladı.

Apple, eskiyen ve Poodle açığıyla darbe alan SSL 3.0 şifreleme standardını Push uyarı hizmetlerinde desteklemeyi durduracağını açıkladı. Geliştirici sitesinde yapılan duyuruya göre Apple, 'de SSL 3.0'dan TLS'ye geçecek.

Geçtiğimiz haftalarda Secure Sockets Layer 3.0'da ortaya çıkan bir açığın, şifreli bilgilere erişim olanak tanıdığı anlaşılmıştı. Apple ise duyurusunda geçişi şöyle açıkladı: "Sadece SSL 3.0 kullanan sağlayıcılar, Apple Push Uyarı hizmetinin beklendiği gibi çalışmaya devam etmesi için en kısa zamanda TLS'yi desteklemeye başlamalıdırlar. TLS ve SSL 3.0'ın her ikisini birden destekleyen sağlayıcılar etkilenmeyecektir ve bu sağlayıcıların herhangi bir değişiklik yapmalarına gerek yoktur."

Apple, geliştiricilerin uyumluluğu test edebilmeleri için SSL 3.0'ı Provider Communicaton arayüzündeki geliştirme ortamında devre dışı bıraktığını söylüyor.

Twitter geçtiğimiz günlerde SSL 3.0 desteğini devre dışı bıraktığını duyurmuş, Mozilla ise kullanıcılarına SSL 3.0'ı kapatan bir güvenlik eklentisi yüklemelerini tavsiye etmişti. Mozilla, SSL 3.0'ı Firefox 34'te devre dışı bırakmayı planlıyor.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir