Apple Bugüne Kadar Kaç Tane iPhone Sattı?

-

Apple Bugüne Kadar Kaç Tane İphone Sattı?

Apple Bugüne Kadar Kaç Tane İphone Sattı?

Geride bıraktığımız haftada Webrazzi PRO ‘ya 50′nin üzerinde yeni grafik eklendi. Bu yazıda ise her hafta olduğu gibi bu yeni grafikler arasında en çok dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüzü sizinle paylaşıyoruz.

Borsaya kote olduğu için satış ve karlılık rakamları gibi çok sayıda detayı halka açan şirketlerden biri olan Apple, kısa bir süre içinde 2014 yılının birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı.

Hemen aşağıdaki grafikte de şirketin 2006 yılının birinci çeyreğinden başlayarak 2014′ün birinci çeyreğine kadar iPhone, iPad ve iPod satış rakamlarını bulabilirsiniz.

Grafikte üzerinde görebileceğiniz gibi Apple’ın 2013 Ekim ve 2013 Aralık döneminde 26,04 milyon adet iPad, 51,03 milyon iPhone ve 6,05 milyon da iPod sattığını görüyoruz. iPhone’un satışa çıktığı dönemden Aralık 2013′e kadar toplam satış adeti ise tam 471,65 milyon . Tabii grafiğe bakınca bir diğer dikkat çeken konu da iPad satışlarının sürekli artan ivmesi.

Bu arada Apple’ın finansal sonuçlarında; Ekim-Aralık aralığını birinci çeyrek, Ocak-Mart aralığını ikinci çeyrek, Nisan-Haziran aralığını üçüncü çeyrek ve Temmuz-Eylül aralığını da dördüncü çeyrek olarak kabul ettiğini de ekleyelim.

Gelelim Webrazzi PRO’ya. Webrazzi PRO’da yer alan 1000′in üzerindeki grafikle ilgili detaylı bilgileri hazırladığımız şu infografikte bulabilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleiPhone
Görüş Bildir