Apple'a İkinci Distribütör Geldi!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Apple'a İkinci Distribütör Geldi!

Apple'a İkinci Distribütör Geldi!

NECDET ÇALIŞKAN-HABERTÜRK

Türkiye’de 25 yıldır tek distribütörle çalışan Apple, 2. distribütör olarak Index’le anlaştı. Index Grup CEO’su Erol Bilecik, Apple’ı Anadolu’ya yayacaklarını söyledi

HP’den Intel’e, Canon’dan Sony’ye kadar 100’e yakın dünya teknoloji devinin Türkiye’ye getiren Index Grup, Apple’ın distribütörlüğünü de aldı. Grup şirketi İndeks Bilgisayar, iPad, iMac, iPod ve aksesuvarlarının Türkiye distribütörlüğü için Apple Europe ile sözleşme imzaladı. Apple’ın Türkiye’de büyüme isteği çerçevesinde 1 Kasım’dan itibaren Türkiye’de ofis de açacağını hatırlatan Index Grup CEO’su Erol Bilecik, “Apple, Türkiye’yi Avrupa ülkeleri statüsüne çekmeye karar verince, distribütör sayısını da 1’den 2’ye çıkarma kararı aldı. 3 ayrı şirkete distribütörlük teklifi götürdüler. 3 aylık bir süreç sonunda distribütörlüğü biz aldık” dedi. Apple ürünü satışlarından yılda 250 milyon TL’lik bir ciro beklediklerine dikkat çeken Bilecik, “Index olarak 24 yılı geride bıraktık. 100’e yakın markayla direkt olmak üzere toplamda 200’ün üzerinde satış kontratımız var” dedi.

ERİŞİM KOLAYLAŞIR

Apple’ın Türkiye’deki diğer distribütörü Bilkom gibi iPhone hariç ürünler üzerine kontrat yaptıklarını belirten Bilecik, “Apple’ın nihai tüketici ürünlerine erişim daha kolay olacak. 81 ilde 8 bine yakın bir satış ağımız var. Apple ürünleri için de satış organizasyonu yapıp, kanalı geliştireceğiz. Anadolu’daki satış kanallarımızdan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Apple ile daha yakın olacakları için heyecanlılar” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleCEOSony
Görüş Bildir