Görüş Bildir

AÖL Kayıt Yenileme Başladı! AÖL Kayıt Yenilme Ücreti Ne Kadar Ve Ne Zaman Sona Erecek?

Anasayfa > Güncel

Milli Eğitim Bakanlığı'nın AÖL programı ile lise diploması almak artık mümkün. Koronavirüs sebebiyle ertelenen AÖL sınavlarının yeni tarihi açıklandı. MEB ayrıca AÖL kayıt yenileme tarihlerini de duyurdu. AÖL kayıt yenileme nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar...

AÖL Kayıt Yenileme Başladı

Ertlenen sınavlar için yeniden kayıt dönemi açan MEB, AÖL kayıt yenileme işlemlerinin 22 Ocak ile 15 Şubat tarihlerinde yapılacağını duyurdu.

AÖL KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Eylül ve Ekim aylarında 2021 dönemi için ilk (yeni ) kayıt ve kayıt yenileme işlemi yaptırmış ve öğrencilik durumu sistem üzerinden aktif olan öğrencilerin, tekrar ilk (yeni) kayıt ve kayıt yenileme işlemi için ücret yatırmalarına ve başka bir işlem tesis etmelerine gerek yoktur. Bu öğrencilerimiz isterlerse sınava girecekleri derslerini güncelleyebilirler.

2020 - 2021 Eğitim - Öğretim Yılı 1. Dönemde örgün eğitim kurumlarında aktif olan öğrencilerin ilk (yeni) kayıtları alınmayacaktır.

2020/1. Dönem sınavından sonra açılacak olan; 2020/2. Dönemde sınavlar arasındaki sürenin kısa olması sebebiyle bu dönemde (2020/2. Dönem) sadece kayıt yenileme işlemleri (Bakan Onayı' ile öğrencilerimizden kayıt yenileme ücreti alınmadan kayıt yenilemeler sistem üzerinden otomatik olarak) yapılacaktır. 2020/2. Dönemde ilk (yeni) kayıt kapsamında öğrenci kaydı alınmayacaktır.

AÖL Kayıt Yenileme Ücreti Kaç Para?

AÖL kaydı yaptırmak isteyen öğrenciler, anlaşmalı bankalara belirlenen kayıt ücretlerini yatırması gerekiyor. 50 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?