Antalya Devlet Opera ve Balesi, ‘Anadolu Sihri’ Adlı Müzikali Sahneledi

4PAYLAŞIM

Anadolu Sihri Sahnelendi

Anadolu Sihri Sahnelendi

Antalya Devlet Opera ve Balesi, ‘Anadolu Sihri’ adlı müzikali sahneledi.

Anadolu tarihini, kültürünü, sanatını müzik ve dansla buluşturan anlatımıyla "Anadolu Sihri" müzikali Antalya'da seyircilerle buluştu. Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen, "Anadolu Sihri" müzikalinde, beş solist, 43 korist, 60 kişilik bir orkestra ve 20 bale sanatçısı olmak üzere toplam 128 sanatçı sahne aldı.

Hacivat-Karagöz, Mehteran, Mevlana, Aşık Veysel, Köroğlu, sıra geceleri, kına geceleri, Kırkpınar güreşleri ile pek çok yörenin türkü ve folklorundan örnekler verilen müzikalin metin ve librettosu Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Şadi Erdoğan'a, müzik düzenleme ve bestesi ise Ali Aykaç'a ait.

Anadolu’nun geçmişinden bu güne muhafaza edilmiş kültür öğelerini buluşturan müzikalin rejisörlüğünü Mehmet Balkan yaptı. Eserde, orkestra şefliğini Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Prof. Rengim Gökmen ve ANTDOB Orkestra Şefi Ömer Yöndem, koro şefliğini Mahir Seyrek üstlendi. Tayfun Çebi'nin dekor, Sevtaç Demirer'in kostüm, Mustafa Eski'nin ise ışık tasarımını yaptığı müzikale sanatseverler ilgi gösterdi.

AA/Al Jazeera

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir