Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Antalya'da Eski Güreşçinin Silahlı Saldırı Sonucu Öldürülmesi

0PAYLAŞIM

Antalya'da Eski Güreşçinin Silahlı Saldırı Sonucu Öldürülmesi

ANTALYA Anadolu Ajansı - Antalya'da daha önceki pehlivanlardan Hakkı Aygün'şan, uğradığı silahlı atak neticeyi yaşamını kaybetmesine ait bir birey daha nezaretine alındı.

Şehir Emniyet Müdürlüğü Firaricilik ve Organize Kabahatlerle Çaba KOM Şube Müdürlüğü takımlarınca, daha önceki pehlivanlardan Hakkı Aygün'şan uğradığı silahlı atak neticeyi yaşamını kaybetmesiyle alakalı yürütülen soruşturma kapsamında 13 bireyin ifade harekâtları devam ediyor. Kuşkuluların ifadeleri yönünde bir birey daha nezaretine alındı.

Nezaretindeki 14 kuşkulunun belirttikleri adreslerde çok rakamda silah, cephane, bono, metal dedektörü, tüfek ele geçirildi.

Silahlı kabahat teşkilatı kurmak, idaremek ve aza olmak yargılamalarıyla nezaretine alınan kuşkuluların, "Tefecilik, kaliteli yağma, tehdit, rüşvet, genel güvenliğin isteyerek riske sokulması, kaliteli dolandırıcılık, isteyerek yaralama, kabahat ve kabahatliyi methetme, kabahat yalan hadiselerine" karıştıkları iddia edildi.

Kuşkuluların bu kabahatler sebebiyle 22 bireyi mağdur ettiğini tanımlayan polis ekipleri, daha önceki pehlivan Hakkı Aygün'nam da bu kabahat teşkilatı tarafından öldürüldüğünü tespit etti.Muratpaşa ilçesi Cebesoy Sokağı'nde 1 Eylül'de Hakkı Aygün 25, uğradığı silahlı hücumda göğsünden vurularak can vermişti. Vaka sonrası kaçan zanlı Umut Can F, tutulmuş ve çıkarıldığı nöbetçi barış ceza egemenliğince "isteyerek öldürme" suçlamasına hapsedilmişti. Soruşturma kapsamında 13 kuşkulu daha nezaretine alınmıştı.

Yaşamını kaybeden Hakkı Aygün, 24 Mart 2018'de Muratpaşa ilçesi Daha Önceki Lara Yolu'ndaki bir kafenin önünde çıkan müzakerede yanındaki güreşçi dostuyla beraber silahla yaralanmıştı.

Aygün, 655. Kırkpınar Güreşleri'nde başaltı kategorisinde ikinci olmuştu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir