Antalya'da Çılgın Rekor Denemesi!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Antalya'da Çılgın Rekor Denemesi!

Antalya'da Çılgın Rekor Denemesi!

Antalya'da 1 Mart'ta organize edilecek rekor denemesinde, bir saat içinde en fazla sayıda kişinin organ bağışında bulunması hedefleniyor. Rekor denemesine Guinness Türkiye Temsilcisi de davet edilecek.

Guinness'e girebilmenin Antalya halkı olarak kendilerini gururlandıracağına işaret eden Antalya İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, herkesi rekor denemesine katılmaya çağırdı. Bilgin, 'Hem bir insana can vermenin sonsuz mutluluğunu yaşasınlar hem de belki yaşamlarında bir kez yaşayacakları bu rekorun bir parçası olmanın haklı gururunu yaşasınlar' dedi.

Bilgin, rekor denemesinin 1 Mart'ta 15.00-16.00 saatleri arasında Kepez Arena'da gerçekleştirileceğini açıkladı. Rekor denemesine Guinness Türkiye Temsilcisi de davet edilecek.

KAYIT MASASINDA 50 KİŞİ ÇALIŞACAK

Türkiye'nin ilk yüz naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ise rekor denemesi sırasında organ bağışında bulunacak kişilerin kayıtlarını almak üzere 50 kişilik bir ekibin görev yapacağını bildirdi.

Prof. Dr. Özkan, 'Antalya'nın isminin rekorlar kitabında uzun süre kolay kolay kırılamayacak bir hedefte kalmasını istiyoruz. İnşallah sayıyı 2 bin yaparız' diye konuştu.

Prof. Dr. Ömer Özkan, organ bağışının gönüllülük esasına dayalı olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Türkiye'de kişi organ bağışı kartını verse dahi beyin ölümü gerçekleşen hastanın yakını organı bağışlamak istemezse bunun hiçbir önemi yok. Bizim buradaki hedefimiz, bu işin gönüllülük esasına göre olması. Bir gün çok da mecbur kalınırsa bu iş, maalesef diğer ülkelerde olduğu gibi kanunlarla yapılmak zorunda kalacak. Beyin ölümü gerçekleşen hastayı bir, iki gün yaşatabilmek için devlet çok büyük paralar harcıyor. Bir süre sonra sizlerin ve bizlerin de yakınlarına organ nakli gerekecek ve biz böbreği bulamayacağız. Umarız insanlar gönüllü olarak organ bağışında bulunsun ve böyle bir kanuna ihtiyaç olmasın.'

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaGuinness Rekorlar Kitabı
Görüş Bildir