Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Antakya ve Tunceli'de Çatışma

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Dersim'de polis panzerlerle müdahale ediyor.

Müdahalelerde yoğun bir şekilde gaz bombası kullanılıyor.

Antakya'da gösteriler yoğun bir şekilde sürüyor.

Fotoğraf: @ucupak

Antakya ve Dersim'de Şiddetli Çatışmalar Sürüyor

Gezi Parkı Protestosu ile başlayan ve Taksim'den birçok şehire yayılan toplumsal olaylarda bugün İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer illerde gerilimin düştü. Ancak Dersim'de ve dün Abdullah Cömert'in polis müdahalesinde yaşamını yitirdiği Antakya'da şu sıralarda polis ve göstericiler arasında şiddetli çatışmalar başladı.

Antakya Büyük Park mevkiinde polisin gaz bombası ile müdahale ettiği, ayrıca tazyikli su ile şehrin bazı noktalarında müdahalenin sürdüğü belirtiliyor.

Onedio

Dersim'de ise Cumhuriyet Meydanı'nda Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan polis şiddetini protesto etmek isteyen eylemcilerle polisler arasında çatışma çıktı.

Cumhuriyet Caddesi'nde Taksim Gezi Parkı'nda çıkan olayları protesto etmek isteyen eylemcilere polis müdahale etti. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan bir grup, "Taksim direniştir, direniş her yerdir", "Polis teslim ol" sloganları attı. Barikatlar kurup ateşler yakan eylemcilere, polis tazyikli su ve gaz bombalarıyla müdahale etti. Bunun üzerine göstericiler taş ve molotoflarla polise karşılık verdi. Eylemciler ile polis arasındaki çatışma Cumhuriyet Caddesi'nde devam ediyor. Eylemcilere katılanların sayısı artmaya devam ediyor.

FiratNews.com

22.50'de Antakya'dan bir görüntü.

Fotoğraf: @ucupak

Tunceli ve Hatay'da Gerginlik

Taksim ve Gezi Parkı'ndaki direnişe destek veren vatandaşlar tüm yurtta etkinliklerde bulunuyor. Ancak Tunceli ve Hatay'da halk ile emniyet güçleri arasında gerginlikler yaşanıyor. Hem Hatay hem de Tunceli'de polisin, vatandaşlara biber gazı ve...

Haberin Tamamı İçin:

Hatay Ve Tunceli'de 'Gezi' Gerginliği

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Antakya Ve Tunceli'de Çatışma: Burası Şu Anda Gazze Gibi

Antakya’da Gezi Parkı eylemlerine destek gösterileri sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in cenazesinden sonra olaylar çıktı.

Antakya’da yaşanan olayları değerlendiren Hatay İnsan Hakları Derneği Başkanı Mithat Can ''Antakya şu anda Gazze gibi'' yorumunu yaptı. Can şunları söyledi:

''Özellikle Armutlu, Sümerler, Elektrik, Gazi, Kışla Sarayı mahallerinde çatışmalar yaşanıyor. Genç göstericiler mahallelerde barikatlar kurmuş durumda. Polis yoğun gaz kullanıyor. Polisle göstericiler arasında çatışmalar yaşanıyor.''

Bugün Abdullah Cömert'in cenaze töreninin gerçekleştirildiği Antakya'da, cenaze töreni sonrası devam eden gösterilerde çatışma çıktı. Antakya'daki çatışmalar Armutlu mahallesinde devam ediyor.

TUNCELİ DE KARIŞTI

Gezi Parkı eylemlerinin bir başka adresi olan Tunceli’de de gerilim yüksek. CHP Milletvekili Hüseyin Aygün yaklaşık iki saat önce gönderdiği bu fotoğrafla, Tunceli'de halkın polise karşı barikat kurduğunu söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBiber GazıCumhuriyet Halk PartisiGazzeGezi ParkıHatayİstanbulİzmirPolisTuncelionedio
Görüş Bildir