'Abdullah Cömert'in Otopsisi Tamamlandı: Kurşun Değil Darbe'

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Antakya'da Polis Bir Genci Alnından Vurarak Öldürdü! | SoL Haber

Polis Antakya Armutlu'da Abdullah isimli 22 yaşındaki eylemci bir genci alnından kurşun ile vurarak öldürdü. Abdullah Cömert'in cesedi Devlet Hastanesi'nde.

Antakya Devlet Hastanesi'nden görüştüğümüz bir sağlık memuru, Abdullah Cömert'in alnından kurşunla vurulduğunu, kurşunun başının arkasından çıktıını söyledi. Ceset şu anda morgda bekletiliyor, ailesine haber verilmiyor.

Polis tarafından öldürülen Abdullah Cömert isimli 22 yaşındaki genç CHP gençlik kolları üyesi.

Gerçek Gündem 'in edindiği bir başka bilgiye göre ise, olaydan bir saat önce CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz'ın bölgedeki emniyet müdürünü uyardığı ve telefonda tartıştıkları öğrenildi.

Eryılmaz'ın emniyet müdürüne, "Polisi bölgeden çekin, polis bölgedeki insanları dövüyor evlerine giriyor, hukuk dışı işlem yapıyor" diye uyardığı öğrenildi.

Bu tartışmadan bir saat sonra CHP Antakya Gençlik Kolları üyesi Abdullah Cömert isimli genç başına aldığı sopa darbeleri sonucu hayatını kaybetti.

SoL Haber

Haberin Tamamı İçin:

CHP'li Genç Öldürüldü | Gerçek Gündem

Antakya'da bir genç polis tarafından başından vurularak öldürüldü!

Antakya'da Abdullah Cömert isimli bir genç polis tarafından öldürüldü!

Polis Antakya Armutlu'da CHP gençlik kolları üyesi Abdullah Cömert isimli 22 yaşındaki bir genci başına vurduğu sopa darbeleri ile öldürüldü.

Abdullah'ın cesedi Devlet Hastanesi'nde.

Gerçek Gündem 'in edindiği bir başka bilgiye göre ise, Olaydan bir saat önce CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz 'ın bölgedeki emniyet müdürünü uyardığı ve telefonda tartıştıkları öğrenildi.

Eryılmaz'ın emniyet müdürüne, "Polisi bölgeden çekin, polis bölgedeki insanları dövüyor evlerine giriyor, hukuk dışı işlem yapıyor" diye uyardığı öğrenildi.

Bu tartışmadan bir saat sonra CHP Antakya Gençlik Kolları üyesi Abdullah Cömert isimli genç başına aldığı sopa darbeleri sonucu hayatını kaybetti.

Gerçek Gündem

Haberin Tamamı İçin:

Antakya: 'Gösterilerde 22 Yaşındaki Genç Yaşamını Yitirdi' | BBC Türkçe

Antakya'da salı günü düzenlenen gösteriler sırasında bir kişinin hayatını kaybettiği öne sürüldü.

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Abdullah Cömert adlı 22 yaşındaki bir gencin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Diğer bir Hatay milletvekili Refik Eryılmaz da, Antakya’daki çatışmalarda yaralanan bir gencin öldüğünü açıkladı.

BBC Türkçe kendisine ulaştığı sırada, Antakya Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’nde bulunduğunu söyleyen Türk Tabip Odası Başkanı Selim Matkap, ''Ölüm olayı doğru'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Hatay'daki Protestolarda Can Kaybı

İstanbul Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara destek vermek amacıyla Hatay'da düzenlenen protestoda Abdullah Cömert isimli genç vurularak öldürüldü.

Armutlu Mahallesi'nde düzenlenen protestolar sırasında 22 yaşındaki Abdullah Cömert'in, nereden ve kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen bir kurşunun başına isabet etmesiyle yaralandı.

Kanlar içerisinde yere yığılan Cömert, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Antakya Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Cömert'in ölüm haberi üzerine yakınları hastane önüne akın etti. Büyük üzüntü yaratan Cöment'in ölümü ile ilgili polis araştırma başlattı. CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, yaptığı açıklamada yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in CHP Hatay Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi olduğunu belirterek, "Bu arkadaşımız olayların yaşadığı mahallede ikamet ediyor. Dolayısıyla olaylar sırasında hayatını kaybetti" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'Abdullah Cömert'in Otopsisi Tamamlandı: Kurşun Değil Darbe'

CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Antakya'da dün akşam düzenlenen Gezi Parkı eylemi sırasında açılan ateşle öldüğü belirtilen 22 yaşındaki Abdullah Cömert'in kurşunla değil, başına isabet eden iki darbeyle yaşamını yitirdiğini söyledi.

Bir televizyon kanalının yayınına telefonla bağlanan Milletvekili Akgöl, Hatay Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere yetkili birçok kurumun Cömert'in ölümünün 'Nereden geldiği belli olmayan bir kurşun' olarak açıklandığını hatırlattı. Akgöl, "Az önce otopsi tamamlandı. Yapılan bütün tetkiklerde ölümün önden ve arkadan başa alınan darbeler sonucu olduğu görüldü. Vücutta herhangi bir kurşun izi tespit edilemedi" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiDarbeGezi ParkıHatayİstanbulPolisTwittergündem
Görüş Bildir