Annesinin Adına Okul Yaptıran İşadamına Teşekkür Etti

-

Annesinin Adına Okul Yaptıran İşadamına Teşekkür Etti

Annesinin Adına Okul Yaptıran İşadamına Teşekkür Etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van'ın Erciş İlçesi'nde annesi adına yaptırılan ilköğretim okulunun açılışını yaptı. Başbakan Erdoğan, törende okulu yaptıran EVYAP firmasının sahibine ''Fikret Evyap abimize çok teşekkür ederim'' diyerek seslendi.

Van'da büyük yıkıma neden olan depremlerde ağır hasar gören ve yıkılan okuların yerine yenilerini yapılırken, bu okulların büyük bülümünün adları da değiştirildi. Erciş İlçesi'nde yıkılan Atatürk İlköğretim Okulu'nun yerine EVYAP Firması tarafından yaptırılan okula, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi adına 'Tenzile Ana İlkokulu ve Tenzile Ana Ortaokulu', Van'daki Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun yerine yaptırılan okula da, yaptıran televizyoncu Acun Ilıcalı'nın annesi 'İlknur Ilıcalı İlkokulu' adı verildi. Bugün okulların açılışı yapıldı. Başbakan Erdoğan, annesi adına yaptırılan ilköğretim okulunun açılışında şunları söyledi

Ben farklı bir duygu içindeyim. Özellikle Evyap ailesine, Fikret Evyap abimize çok teşekkür ediyorum

Bana çok ciddi bir sürpriz yaptı

Yıkılan okulun yerine inşa ettiği okula annemin adını verdi.

Merhum annemin adı Erciş’te de anılacak

Yıllar sonra ‘’Kimdir bu Tenzile Ana?’’ dediklerinde bir zamanlar ‘’Bu ülkede başbakanlık yapmış Tayyip Erdoğan’ın annesiydi’’ diyecekler. Ruhuna bir Fatiha okunursa bu da bizim mutluluğumuz olur.

Hurriyet.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Acun IlıcalıBaşbakanRecep Tayyip ErdoğanVan
Görüş Bildir