Anket: Türkiye'nin Gelmiş Geçmiş En Güvenilir Siyasetçisi Kim?

48PAYLAŞIM

Türkiye'de belki de en az güvenilen grup siyasetçilerdir. Ne zaman bir R yapsalar, ''siyaset işte'' denilir. Sonuçta ''Dün dündür bugün bugündür'' sözü de onlardan birine ait. Bu ankete 1950 sonrası milletvekilliği yapmış bazı siyasetçileri aldık. Aralarında en güvenilir bulduğunuzu seçin.   Anket sonuçlarını ayrı bir içerikle duyuracağız.

Türkiye'nin Gelmiş Geçmiş En Güvenilir Siyasetçisi Kim?

Erdal İnönü
Ali Babacan
Selahattin Demirtaş
Meral Akşener
Recep Tayyip Erdoğan
Ahmet Davutoğlu
Kemal Kılıçdaroğlu
Necmettin Erbakan
Melih Gökçek
Süleyman Demirel
Alparslan Türkeş
Adnan Menderes
Deniz Baykal
İsmet İnönü
Mehmet Ağar
Muhsin Yazıcıoğlu
Turgut Özal
Mesut Yılmaz
Bülent Ecevit
Tansu Çiller
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
uydurukcan

ecevit anlık yüzde 30 ama görünen o ki rahmetli'nin 57. hükümet sonrası girdiği seçim ya da seçimlerin hiçbirinde burada ona güvenilir siyasetçi diyenlerin hiçbiri rahmetli'ye oy vermedi. yüzde 1 gibi bir oy ile siyasetten silinmişti. eşi rahşan ecevit'in bir kitap fuarında yapayalnız halini görünce üzülmüştüm. tam yanına gidecekken bir kadın "rahşan affı" meselesinden bir akrabasının katledilmiş olmasında mütevellit kadını feci haşlamıştı. resmen parçalayacaktı kadını. işin daha kötüsü araya giren bile olmadı. kadının önünde ellerimi açıp biraz sakin olun hanımefendi. burası bir kitap fuarı deme ihtiyacı hissetmiştim. dürüstlük ya da güven bu ülkede oy getirmez. varsa beslemelerin onlar büyümek için seni de büyütürler. not: bildim bileli ülkücüyüm.

semih-kemal-manav

Cem Uzan :)

tomris-islamova

eceviti işaretlerim diye geldim direkt

singing-in-the-rain

Bir Türk milliyetçisi olarak (ideolojik olarak farklı kulvarlarda olsak da) Ecevit diyorum. Hayatındaki tek falsosu Sezer'den Erbakan'ın partisi kapatılmasın diye torpil istemesi olabilir (hani şu anayasa kitapçığı fırlatma olayının sebebi olan mesele). Yanlış olmasın, Erbakan'a da saygı duyarım, onun partisine açılan kapatma davası da yanlıştı ama bu işin yolu yordamı "Anayasa Mahkemesindekiler senin arkadaşın, davayı iptal etsinler Fazilet kapatılmasın" diyerek hatır-gönül sokmak değildi. Bunun dışında 1950 sonrası siyasetçiler arasında kimsenin Ecevit'in eline su dökeceğini zannetmiyorum dürüstlük ve ilke konusunda.

singing-in-the-rain

Bizim millet bugün hem iktidarda hem muhalefette "ilkesiz", "savruk", "dönek" siyasetçilere çok alıştığı için ilkeli siyaseti unutmuş durumda maalesef.

uydurukcan

sizinkiler mavi şeytan derdi rahmetliye. yanlış mı hatırlıyorum.

singing-in-the-rain

Sizinkiler kim, Mavi Şeytan kim hiçbir fikrim yok, aydınlatsanız fena olmaz.

uydurukcan

arama motorlarına mavi gömlekli şeytan yaz

kuntay-sonmez

Tabiki ecevit, adam tek bir varlık elde etmemiş onca seneye rağmen

Görüş Bildir