Görüş Bildir

Ankaralılar Bu Ankette Buluşuyor: ANKARAY Vagonlarının Koltuk Tasarımını Vatandaşlar Belirleyecek

Anasayfa > Gündem

Ankara'da ulaşım hizmetleri veren EGO Genel Müdürlüğü, düzenlediği anket çalışmasıyla ANKARAY koltuklarının yeni tasarımını vatandaşlara soruyor. Ankete katılmak isteyen Ankaralılar, EGO'nun Twitter hesabı ya da internet sayfası üzerinden form doldurarak mevcut ikili koltuklarla yeni sıralı koltuk sistemi arasında tercihini belirtiyor.

Dikimevi-AŞTİ arasında hizmet veren ANKARAY’da her gün 100 binin üzerinde yolcu taşınırken, yolcuların daha konforlu ve ferah bir ortamda seyahat edebilmesi amacıyla sıralı koltuk düzenlemesine geçilmesi planlanıyor.

Sosyal medyadan duyuru yapıldı

Sosyal medyadan duyuru yapıldı

Başkentlilerin, fikir ve önerilerini almak için anket formu düzenleyen EGO Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabı ile internet sayfası üzerinden “ANKARAY’daki koltuklarımız sizce nasıl olsun?” sorusunu yöneltiyor.

'Yolcu kapasitesi 240’dan 270’e çıkacak'

'Yolcu kapasitesi 240’dan 270’e çıkacak'

EGO yetkilileri, sıralı koltuk düzeninin yolcu yoğunluğunda homojen bir dağılım göstereceğine, bunun da birçok avantajı olacağına vurgu yaptı.

Yetkililer, şu bilgiyi verdi; “Yeni sıralı koltuk düzenlemesi sayesinde her bir vagon dizisindeki yolcu kapasitesi 240’dan 270’e çıkacak. Vagon içi daha ferah bir hale gelecek. Özellikle kapı bölgelerinde oluşan yığılmaların önüne geçilecek. AŞTİ’ye giden veya gelen bavulu olan yolcuların trenlere inip binmeleri daha kolay olacak. Yine bavulu ile seyahat eden yolcular kapı kenarlarında bulunan alanlara bavullarını koyma imkanı bulacak. Kapı bölgelerinde genişleme neticesinde engelli yolcuların (özellikle tekerlekli sandalye ile seyahat edenler) araçlarımıza iniş-binişleri sırasında daha rahat hareket edebilmelerinin önü açılacak.”

Test için özel vagon

Test için özel vagon

Anket sonucuna göre vagonlardaki mevcut koltukların sıralı koltuklarla değiştirilmeden önce yolcuların gözlemlemesi için A13 numaralı tren vagonunun yarısında mevcut ikili koltuk düzeni, diğer yarısında ise yeni sıralı koltuk düzeni oluşturuldu.

Vatandaşların hem görerek hem de yeni dizaynı günlük olarak kullanarak karar vermelerine de olanak sağlandı.

Ankete katılmak için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
221
62
13
10
7
7
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Söyledim gitti

Bir vagon ikili bir vagon sıralı olsun. Her şeyi de ben mi söyleyeyim :P

artemiss

karşılıklı koltukları hiç sevmiyorum tanımadığım insan karşım da olunca durup gözüm takılıyor bakasım geliyor o kişiye birde karşımda biri daha olunca bacakl... Devamını Gör

Tansel Kmo

kıçın kayıyor bu koltuklarda hiç iyi değiller yan yana olur ise kayan kıçlar zincirleme kaza en başta oturan düşer