Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Atakan' Eyleminde 3. Gün

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

'Atakan' Eyleminde 3. Gün

Hatay'da hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ı anmak için düzenlenen gösteriler dün gece de devam etti. İstanbul ve Ankara'da toplanan gruplara polis müdahale etti. Sokak aralarına kaçan gruplara polisin müdahalesi gece geç saatlere kadar sürdü.

İstanbul Kadıköy'de Altıyol'da bulunan Boğa heykeli'nin önünde toplanan grup Hatay'daki olaylarda hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto etmek için oturma eylemi yaptı. Polisin dağılın uyarılarını dinlemeyen grup, yürümek isteyince polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Grup ara sokaklara dağıldı. Olaylar sırasında bazı göstericiler gözaltına alındı. Kadıköy'de ara sokaklarda grup ve polis arasındaki gerginlik gece boyu devam etti.

GAZİ MAHALLESİ'NDE POLİS MÜDAHALESİ

Hatay'da Ahmet Atakan'ın hayatını kaybetmesini protesto etmek isteyen bir grup, Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi'nde eylem yaptı. Göstericiler polis ekiplerine havai fişek ve molotof kokteyli atarken, polis ekipleri de biber gazı müdahale de bulundu.

Hatay'da Ahmet Atakan'ın hayatını kaybetmesini protesto etmek isteyen bir grup, Sultangazi Gazi Mahallesi'nde dün saat 21.30 sıralarında eylem yapmaya başladı. Göstericiler, İsmetpaşa Caddesinin bir bölümünü trafiğe kapattı. Çöp konteynırlarını yola devirip barikat kuran göstericiler, bu barikatı ateşe verdiler. Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri yüzleri maskeli gruba müdahale etti. Daha sonra göstericiler polis ekiplerine havai fişeklerle karşılık verdiler. Polis ekipleri TOMA aracı ile yanan barikatı söndürdü. Öte yandan eylem başlamadan önce ara sokaklarda kimliği belirsiz kişilerce, silahlarla havaya ateş edildiği iddia edildi.

ANKARA'DA TOMA'LI MÜDAHALE

Başkent'te de bu gece de eylem yapıldı. Göstericiler barikatları ateşe verirken, polis TOMA ve gaz bombasıyla müdahalede bulundu.

Hatay'da yaşamını yitiren Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto eden göstericiler, akşam saatlerinden itibaren Mamak Tuzluçayır'dabir araya geldi. Göstericiler, Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto ederken Tuzluçayır meydanında çöp konteynerlerinden barikatlar kurarak ateş yaktı. Polis, göstericilere dağılmaları için uyarıda bulunduktan sonra tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Ramazan ALMAÇAYIR - Çağatay KENARLI - DHA

Haberin Tamamı İçin:

Kadıköy Ahmet için uyumadı

ODTÜ eylemleriyle başlayan ve günlerdir süren protestolar sebebiyle polis bugün Kadıköy ve çevresinde erken davranarak sabahtan geniş güvenlik önlemleri aldı. Akşam üzeri binlerce yurttaş Kadıköy'de yürüyüşe geçti ancak polis 22:00 sıralarında gazlı, TOMA'lı ve plastik mermili sert müdahalede bulundu.

İstanbul'da yurttaşlar dün gece de Antakya’da polis müdahalesi sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan ve Gezi Parkı direnişinde öldürülenler için toplandı. Polis Kadıköy iskelesi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Akşam üzeri Çevik Kuvvet ekiplerine destek amaçlı TOMA ve Akrep'lerin Boğaziçi köprüsünden geçerek Kadıköy'e gittiği görüldü.

Binlerce yurttaş Kadıköy Boğa heykelinin önünde toplanarak “Ahmet Atakan ölümsüzdür” sloganlarıyla yürüyüşe geçti. Polisin toplanan gruplara müdahalesinin ardından Kadıköy'de çatışma başladı.

POLİS MÜDAHALESİ

Polisin Kadıköy'de gaz bombalı, TOMA'lı ve plastik mermili sert müdahalesi sonrasında gruplar ara sokaklara dağıldı. Kadıköy'de yaşayan sakinlerin gazdan yoğun şekilde etkilendiği öğrenildi. Polisin plastik mermi kullanması sonucu Bahariye'de bir çok yaralının olduğu bildirildi. Çatışmalar sabaha kadar sürdü.

cumhuriyet.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

Müdahale başladı. 22.25

Ankara ve Armutlu'da Gazlı Müdahale

Ankara Tuzluçayır Ayten Caddesi'nde Polis eylem için toplanan gruba gazlı müdahalede bulundu. Eskişehir'de AKP binasının bulunduğu Yunusemre Caddesine yürüyen gruba polis müdahalede bulundu.

Hatay’da Ahmet Atakan’ın polis şiddeti sonucu ölmesiyle Ankara’da başlayan protestolar bugün de devam etti. Tuzluçayır’da toplanan binlerce kişi hem mahalledeki cami-cemevi projesini hem de Atakan’ın ölümünü protesto etti.

Protesto gösterisine polis müdahalesinin ardından mahallede çatışma başladı. Direnişçiler, “Ahmet Atakan, mücadeleye devam”, “Ethem yoldaş ölümsüzdür” sloganı attı. Polis ve direnişçiler Süleyman Ayten Caddesi, Tıp Fakültesi Caddesi ve Tuzluçayır Lisesi’nin arkasındaki 315. Sokak’ta karşı karşıya geldi. Barikatlar kurulurak ara sokaklarda çatışmalara devam edildi. Direnişçilerin, cadde üzerine kurulan ve ateşe verilen barikatların arkasından polise, “Katiller halka hesap verecek”, “Ahmet’in katili AKP’nin polisi” sloganları atması üzerine polis bir kez daha müdahalede bulundu. Bu sırada Tuzluçayır Meydanı’ndaki trafik lambası bir kadın direnişçinin kafasına düştü. Ağır yaralanan kadın, revire kaldırılarak tedavi altına alındı. Çatışmalar gece geç saatlere kadar sürdü.

Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:

3 İlde Polis Müdahalesi

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Gazi Mahallesi'nde karakola doğru yapılan yürüyüş @140journos

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBiber GazıEskişehirGezi ParkıHatayİstanbulOrta Doğu Teknik ÜniversitesiPolis
Görüş Bildir