Görüş Bildir

Ankara Valiliği Fotoğraflarını Paylaştı: IŞİD'li Anıtkabir ve Meclis'te Keşif Yapmış

Anasayfa > Gündem

Bugün sabah erken saatlerde Ankara'da polis, IŞİD üyesi olduğu ve canlı bomba eylemi yapacağından şüphelendiği bir kişinin evine operasyon düzenledi. Operasyonda çatışma çıktı ve şüpheli öldürüldü. Olayın ardından Ankara Valisi Topaca, teröristin Anıtkabir civarında daha önce keşif yaptığını, 29 Ekim ya da 10 Kasım törenlerinin hedef olabileceğini açıklamıştı. İlerleyen saatlerde valilik teröristin Anıtkabir ve Meclis civarında keşif yaptığı sırada kameralara yansıyan fotoğraflarını paylaştı.

IŞİD üyesi bir teröristin Ankara'da canlı bomba eylemi gerçekleştireceği bilgisine ulaşan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Etimesgut ilçesi Eryaman mahallesi 47. sokakta bir binanın çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Ekipler, tespit edilen binanın 9. katındaki daireye, Özel Harekat Şube Müdürlüğü görevlileriyle operasyon yaptı.

Operasyonda, 'teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren terörist, çıkan çatışmada öldürüldü.

Operasyonda, 'teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren terörist, çıkan çatışmada öldürüldü.

Anıtkabir civarında 3 defa görülmüş

Anıtkabir civarında 3 defa görülmüş

Vali Topaca, olayla ilgili yaptığı açıklamada, 'Anıtkabir ve civarında 3 defa ve eski meclis civarında da kamera kayıtlarında görülünce şüpheli takibe alındı. Bu sebeple operasyon düzenlendi. Tahminimiz Anıtkabir ve eski meclis çevresinde keşif faaliyetlerini yaptığına göre 29 Ekim törenleri olabilir, 10 Kasım törenleri olabilir ya da halkın yoğun olduğu yerler olabilir. Hedefin kalabalık insan toplulukları olduğu şüphesiz. Kimliği ile ilgili henüz çok net bir bilgi yok. Önceden takip ettiğimiz için bazı bilgiler var ama doğrulatmaya çalışıyoruz. Şahsın yaşının genç olduğunu söyleyebilirim' ifadelerini kullandı.

Operasyonda, canlı bomba eyleminde kullanılacağı değerlendirilen çok sayıda patlayıcı madde bulundu.

Operasyonda, canlı bomba eyleminde kullanılacağı değerlendirilen çok sayıda patlayıcı madde bulundu.

Ankara Valisi Ercan Topaca, 'İçeride yapılan aramalarda iki adet dinamit lokumu, 7 kilogram civarında amonyum nitrat, TNTP tipi dediğimiz iki patlayıcı ki bu çok güçlü bir patlayıcıdır, ateşleme düzeneği, ayrıca mahiyeti tam olarak tespit edilemeyen toz TNT dediğimiz madde, iki kilogram somun ele geçirildi' dedi.

Fotoğrafları paylaşıldı

Fotoğrafları paylaşıldı
Fotoğrafları paylaşıldı

Ankara Valiliği, 1992 Adana doğumlu Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Ahmet B. olduğu kesinleşen teröristin Anıtkabir ve Meclis'te keşif yaptığı sırada kameralara yansıyan fotoğraflarını paylaştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
91
63
36
19
6
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Benimle aynı yaşta ben yolda yürürken nasıl karıncaya basmadan geçerim diye düşünürüm adamın aklındaki fikirlere bak eğitim çok önemli yoksa alıp zehirliyorl... Devamını Gör

Ewok The Hutt

Biz ne kadar "eğitim önemlidir" dersek diyelim bir faydası yok. Daha dün çomarlar tutturmuşlar "karma eğitim istemeyiz" diye. Bir kerede eğitimi nasıl gelişt... Devamını Gör

heisenberg

ne işidi birader? Bu ülkenin yarısı Atatürk düşmanı ...Fırsatını bulsa Anıtkabiri yerlebir edecek milyon tane o. çocuğu mevcut aramızda ve her geçen gün kaka... Devamını Gör

Algı operasyonuna benziyor. Nasıl bu kadar net görüntülemişler, ilginç. Göstere göstere resmini çekmişler. Teknik takipte şüpheliye bu kadar yaklaşmaz polis.

Arif Özdemir

net gerizekalı ve provakatörsün.