Ankara'nın Bug'ları!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Şu sıralar yeni bir sosyal medya fenomeni doğuyor: Ankara’nın Bug’ları… Grubun adından da anlaşılacağı üzere ‘Ankara’nın Bağları’ şarkısına harf oyunlu bir gönderme söz konusu olurken, bir yandan da kentteki bug’lar (sistem hataları) ele alınıyor.
Facebook’ta bir araya gelen ve çoğunluğu öğrencilerden oluşan grupta yayınlanan fotoğraflarla kentte alışılagelmiş kimi sorunlar mizahi bir dille eleştiriliyor. Şu sıralar 20 bine yakın kişinin üye olduğu sayfada, Ankara’daki kentsel çarpıklıkların yanı sıra kimi vatandaşların işgüzarlıkları bire bir yansıtılmış.

https://www.facebook.com/AnkaraninBuglari

Ankara'da bir bank

Fotoğraf bilgisi: "Ankara Kızılay'daki "Şifalı yokuş." Oraya kadar tekerlekli sandalye ile gelebilirsen, hemen ayaklanıyorsun"

"İki fotoğraf arasında 9 gün var. Büyükşehir çalışıyor."

Gazi Gölbaşı. "Yüzbinler otobüs için toplandı."

Gençlik Parkı ile 19 Mayıs Stadı arasındaki otobüs duraklarından bir enstantane… Yıllarca yapılan kaldırım ve asfalt çalışmaları sonucu yükselen zemin, normalde yarım metre olması gereken oturakların yüksekliğini 10-15 santime kadar düşürmüş. Fotoğrafın altındaki yorum ise dikkat çekici: “Şark köşesi olarak düşünülmüş olabilir…”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thepunkolik

Sondan 3. resimdeki direğe salih bakmış ve rükuya eğilmiş... suphanallah ibretlik

Başlıklar

AnkaraFacebookSosyal MedyaTürk Kızılayı
Görüş Bildir