Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Ankara Kulisi: ‘FETÖ ile Mücadele Konusunda AK Parti'de İki Farklı Tez Çarpışıyor’

 > -

FETÖ'nün siyasi ayağı’ konusunda AK Parti'de nelerin konuşulduğuna değinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, parti içerisinde iki farklı tez olduğunu  ifade ederek, "Biri parti türbülansa girer diyor, diğeri siyaset FETÖ'den arınsın istiyor" dedi ve kritik süreçte gözlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevirildiğini söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü (7 Eylül 2016) köşe yazısında "FETÖ'nün siyasi ayağı" kapsamında AK Parti kulislerinin "kaynadığını" ifade etti.

'Belki münferit istifalar olabilir ama...'

Üç büyükşehir belediye başkanına 'istifa et' dendiği, kabineden iki bakanın ayrılacağı ve parti içinde 48 FETÖ'cü milletvekilinin olduğu söylentilerini hatırlatarak bu yönde bir beklenti oluştuğunu söyleyen Selvi, "Ankara kulislerindeki hava bu sorunun yatıştığı yönünde. Belki münferit istifalar olabilir ama özellikle iki büyükşehir belediye başkanının istifası beklenmiyor" dedi.

FETÖ ile bağlantılı 48 milletvekili hesabının çok abartılı bulunduğunu söyleyen Abdülkadir Selvi, Başbakan Binali Yıldırım'ın eski bakanlarla yaptığı toplantıda FETÖ ile mücadelenin siyasi ayağının illere bırakılmaması, Ankara'da bu işle bir mahkemenin görevlendirilmesi teklifinin gündeme geldiğini aktardı.

Selvi'ye göre AK Parti'de iki farklı tez çarpışıyor:

  • 'FETÖ kapısından girilip AK Parti'ye operasyon yapılır, operasyonun nereye gideceği belli olmaz' tezini savunanlar ile, 

  • 'Siyasette de temizlik yapılsın, FETÖ'cüler parti içinde barındırılmasın' diyenler.

‘Gözler Erdoğan'da’

Selvi yazısını şöyle noktalıyor: 

"Çok iyi yönetilmesi gereken kritik süreçte gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanBinali YıldırımFETÖRecep Tayyip Erdoğanet
Görüş Bildir