Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ankara'dan Çin'e Uzanan Dostluk Köprüsü

2 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara'dan Çin'e Uzanan Dostluk Köprüsü

Ankara'dan Çin'e Uzanan Dostluk Köprüsü

T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2012'nin “Türkiye'de Çin Kültür Yılı”, 2013'ün de “Çin'de Türkiye Kültür Yılı” olarak kutlanacağını bildirdiler. 21. yüzyılın birinci yarısı da bütün dünyanın dikkatlerinin Çin'e yoğunlaştığı yeni bir döneme sayfa açıyor. Çin, gelişmesiyle, kalkınmasıyla, ticarette, sanatta, sanayide yarattığı büyük performansıyla ve farklı bir ekonomi modeli üzerinden dünyayla yarışabilen yeni bir ekonomi yaratmakla özel bir örnek oluşturuyor.
Çin ve Türkiye kültürlerini bir araya getirmek amacıyla oluşturulan "2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı"olarak kutlanmaktadır.
Gündemi takip eden Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Batıpark Çocuk Kulübü’nden bir grup, Türk Çin Dostluk Vakfını ziyaret ettiler. Vakfın yönetim kurulu üyesi İlker Canözer ve diğer yetkililer tarafından ilgi ile karşılandılar. Çin çayı ikramıyla başlayan sıcak ortamda Çin kültürü ve Türk kültürü hakkında geniş söyleşi yaptılar. Vakıf hakkında bilgi veren Canözer,
“Vakfımız 24 Aralık 2009 tarihinde Ankara’da kuruldu. Türk Çin Dostluk Vakfı, gelişen ve değişen Dünyada Çin ile jeopolitik konumları, sosyal kültürel, teknolojik ve ekonomik değerleri kapsamında işbirliği ve dostluk ilişkilerinin ön plana çıkmasını hedeflemektedir. Ayrıca iki ülkeye de önemli vizyon kazandırmayı da planlamaktadır. Vakfımızın faaliyet alanları bilim alanında, ekonomik alanında, sanat ve sosyal alanda, film ve belgesel alanında, basın yayın ve medya alanında, gençlik ve spor alanlarında ortak çalışmalarımız olacaktır. Dünyanın en köklü tarih ve kültür birikimlerine sahip iki ulus arasında, gerek düne ve bugüne, gerekse de yarına ilişkin her türlü işbirliğini ve ortaklığı geliştirebilmek amacıyla üstlendiği bu önemli sorumluluk dolayısıyla Türk Çin Dostluk Vakfı, her iki ülkede de saygın yere sahiptir.” dediler.
Batıpark Çocuk Kulübü Çalışanları, vakıf yetkililerine kulüplerinin misyonu ve vizyonundan bahsettiler. Karşılıklı İleriye dönük beraber iki ülke arasında köprü olabilecek projeler gerçekleştirmeye karar verdiler. Güzel geçen günün ardından alanında yine bir ilke imza atan Batıpark Çocuk Kulübü temsilcileri, özellikle çocuklara yönelik kültürel alışverişlerde bulunacaklarını belirtti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBilimÇinErtuğrul Günay
Görüş Bildir