Ankara'da 'Tesettür' Uyarısı Yapan Gruba Kadınlardan Sert Tepki: 'Defolun Buradan'

 > -

Cumartesi günü Ankara Kızılay'da bir grubun dağıttığı ve kadınları tesettür konusunda uyaran bildiri, kadınların sert tepkisine neden oldu.  Kadınlar, bildiri dağıtan gruba müdahale ederek 'Ensarcılar, dinciler işte burada. Siz bize nasıl giyineceğimizi, nasıl yaşayacağımızı söyleyemezsiniz. Defolun buradan' dedi.  

Ankara Kızılay’da, kameraya yansıyan görüntülere göre cübbeli bir grup tarafından, kadınları tesettür konusunda uyaran bir bildiri dağıtıldı. 

'Tesettüre dikkat edelim hanımlar' başlıklı bildiride yer alan ifadelerden bazıları şöyleydi:

'Kömür kapının önüne bırakılır ama elmas evin en gizli köşesine saklanır. çünkü örtü kadının değerinin göstergesidir... Lütfen hanımlar örtünmek önemlidir'

Kadınların bildiriye tepkisi kameralara böyle yansıdı...

Bildiri dağıtan gruba müdahale eden kadınlar 'Ensarcılar, dinciler işte burada. Siz bize nasıl giyineceğimizi, nasıl yaşayacağımızı söyleyemezsiniz. Defolun buradan' diyerek tepki gösterdi.

'Kadınların kıyafetine karışmak demokratik hak mıdır?"

Hürriyet gazetesi köşe yazarlarından Melis Alphan 'Kadınların kıyafetine karışmak demokratik hak mıdır?" başlıklı yazısı ile konuyu bugün gündeme taşıdı. 

Kıyafet, erkek buyurganlığının bir aracı olduğunu vurgulayan ve yargının kadın cinayetleri konusunda 'kıyafeti' sebep göstererek alınan cezaların hafiflettiğini aktaran Alphan, ifade özgürlüğüne müdahaleye tepki göstermek de demokratik bir haktır dedi.

Peki sizce kadınların kıyafetine karışmak demokratik hak mıdır?

Evet
Hayır

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraTürk Kızılayıkadınlar
Görüş Bildir