Reyhanlı Protestolarına Sert Müdahale

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara'da Reyhanlı Savaşı

Ankara'da Reyhanlı Savaşı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırıları protesto için ODTÜ ve Ankara Üniversitesi'nden Dışişleri Bakanlığına yürümek isteyen gruplara polis müdahale etti. Polisin müdahalesi sırasında bir kız öğrencinin gözünden yaralandığı iddia edildi. Bu arada kız öğrencilerin yaralanan bir erkek arkadaşlarını taşıması dikkat çekti.

ODTÜ yerleşkesinde toplanan bir grup, sloganlar eşliğinde Dışişleri Bakanlığına doğru yürüyüşe geçti.

Yerleşke çıkışında barikat oluşturan güvenlik güçleri, yürüyüşün izinsiz olduğu uyarısında bulunarak, gruptan dağılmasını istedi. İkazlara rağmen dağılmayan grup, yerleşke çıkışında bir süre oturma eylemi yaptı.

Bu sırada gruptan bazı kişiler, polis barikatını aşarak Eskişehir yoluna doğru koşmaya başladı. Bunun üzerine güvenlik güçleri, gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Polisin attığı gaz bombasının kapsülünün bir kız öğrencinin gözüne isabet ettiği ve öğrencinin yaralandığı iddia edildi.

Müdahalenin ardından protestocuların bazıları yerleşkeye bazıları ise Eskişehir yoluna doğru kaçtı.

Eylemciler daha sonra Ankara-Eskişehir karayolunda oturma eylemi yaptı. Polisin dağılın uyarasına uymayan eylemciler, gözaltına alındı.

Haberin Tamamı İçin:

Öğrencilerin Reyhanlı Protestolarına Sert Müdahale

Ankara'da çeşitli üniversitelerde ve farklı noktalarda toplanarak Reyhanlı saldırısını protesto etmek ve Ahmet Davutoğlu'nun istifasını istemek için Dışişleri Bakanlığı'na yürümek isteyen öğrencilere polis müdahale etti.

Ankara ’da çeşitli üniversitelerde ve farklı noktalarda toplanarak Reyhanlı saldırısını protesto etmek ve Ahmet Davutoğlu ’nun istifasını istemek için Dışişleri Bakanlığı'na yürümek isteyen öğrencilere polis müdahale etti. Bakanlık önünde yürüyüş yapmak isteyen 15 öğrenci gözaltına alınırken, özellikle ODTÜ ’den Dışişleri Bakanlığı’na yürümek isteyen öğrencilere yönelik sert polis müdahalesi sırasında yaralananlar oldu. Polisin kullandığı gaz bombası fişeklerinin kartuşlarının isabet etmesi sonucu, ODTÜ ve Ankara Üniversitesi Cebeci kampüslerinde toplam 3 öğrenci başından ağır yaralandı.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü, Sıhhıye Kampüsü, ODTÜ, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü ve Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nden Reyhanlı saldırısını protesto etmek için Dışişleri Bakanlığı'na yürümek isteyen öğrencilere polis müdahale etti.

ODTÜ'de yapılan protesto gösterisine polis biber gazı ile müdahale ederken, öğrenciler de polise taş ve şişe attı. Çıkan olaylarda iki öğrenci başına isabet eden gaz bombası fişeğiyle yaralanırken Emniyet de 8 polis memurunun hafif şekilde yaralandığını açıkladı. ODTÜ’de olaylar devam ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluAnkaraBiber GazıEskişehirHatayOrta Doğu Teknik ÜniversitesiPolisReyhanlı
Görüş Bildir