Ankara'da Polis Müdahalesi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara'da Polis Müdahalesi

Başkentte Taksim Gezi Parkı'na destek için akşam saat 19.00'da Anıtkabir'in karşısındaki Anıtpark, Kızılay'daki Güven Park ve Tunalı'daki Kuğulu Park'ta yüzlerce kişi kitap okudu ve duran adam eylemi yaptı.

Dikmen'de toplanan yaklaşık 1000 kişi toplanarak slogan atarak Kızılay'a yürümek istedi. Polis Evi'nin orada durdurulan gruptan bazıları TOMA'ya taşlarla saldırdı. Yolda manevra yapamayan TOMA, eylemcilerin arasında kaldı. Bölgeye takviye destek istendi. Tekviye ekibin biber gazlı müdahalesi sonrasında TOMA oradan çıkarıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Dikmen'de gaz bulutu.

00:05 itibariyle Ankara Dikmen'de barikatlar kuruluyor.

@BilgeCanYildiz

Toma'nın Suyundan O da Nasibini Aldı!

Ankara'daki Gezi Parkı protestolarını anlatan Russia Today muhabiri Tom Barton, anons yaptığı sırada TOMA'nın müdahalesine maruz kaldı

İstanbul Taksim Meydanı'nda saat 19.00 sıralarında başlayan karanfilli anma töreninden sonra, Ankara'da da gösteriler vardı. Anıtpark, Kuğulu Park ve Güven Park'ta toplanan Ankaralılar duran adam eylemine de destek verdiler.

Dikmen'de ise Kızılaya yürümek isteyen yüzlerce kişiye TOMA müdahale etti. Biber gazlı ve TOMA'lı müdahaleden sonra kalabalık dağıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Russia Today muhabiri Tom Barton, anons yaptığı sırada TOMA'nın müdahalesine maruz kaldı

00:58 itibariyle Dikmen/Ankara

@fraksiyon_org

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraGezi ParkıİstanbulKitapPolisTürk Kızılayı
Görüş Bildir