Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ankara'da Olaylı Yıkım!

0PAYLAŞIM

Ankara'da Olaylı Yıkım!

Ankara'da Olaylı Yıkım!

Ankara Yenimahalle'de Karşıyaka Mezarlığı'nda bulunan mermerciler sitesinde, yıkım gerginliği yaşandı. İşyerlerini yıktırmamak için direnen esnafa polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çevik kuvvet ekiplerinin de desteğiyle Karşıyaka Mezarlığı'nda bulunan mermerciler sitesine sabah saatlerinde gelerek yıkım kararını uygulamak istedi.

İşyerlerinin yıkılmasını istemeyen mermerci esnafı site girişini araçlarıyla kapattı. Mermerci esnafı iş yaptıkları sezon olduğu için kendilerine Aralık ayına kadar süre verilmesini ve işyerlerinin yıkılmamasını istedi. Belediye ekipleri ise gerekli tebligatların yapıldığını söyleyerek iş yerlerinin yıkılacağını belirtti. Yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıkmayınca Çevik kuvvet ekipleri, harekete geçti. Polis yetkilileri uyarı anonsu yaparak girişi kapatan esnafın yolu açmasını ve yıkıma karşı gelmemesini istedi. Dağılmayan esnafa polis ekipleri tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Mermerciler polisin müdahalesine, mermer atarak karşılık verdi. Site içerisine giren çevik kuvvet ekiplerine işyerlerinin çatılarından kiremitler atıldı. Mermercilerin polis tarafından işyerlerinin etrafından uzaklaştırılmasının ardından, iş makinaları yıkıma başladı. Belediye ekipleri, iş makinaları ile sitenin girişindeki bariyerleri, duvarı ve kulübeyi yıktı. Mermerci esnafı makinalarının önüne geçerek yıkımı durdurmak istedi. Bazı mermerciler sinir krizi geçirdi.

İş yeri sahipleri yıkım için gelen belediye ekiplerine ve müdahale eden polislere tepki gösterdi. Yıkım çalışmalarının ardından belediye yetkilileriyle esnaf arasında yapılan görüşmelerde, esnafa malzemelerini taşıması için bir hafta süre verilerek yıkıma ara verildi.

YIKIM BİR HAFTA ERTELENDİ

ANKARA Yenimahalle'de Karşıyaka Mezarlığı'nda bulunan mermerciler sitesinde, yıkım gerginliği yaşandı. İşyerlerini yıktırmamak için direnen esnafa polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çevik kuvvet ekiplerinin de desteğiyle Karşıyaka Mezarlığı'nda bulunan mermerciler sitesine sabah saatlerinde gelerek yıkım kararını uygulamak istedi. İşyerlerinin yıkılmasını istemeyen mermerci esnafı site girişini araçlarıyla kapattı. Mermerci esnafı iş yaptıkları sezon olduğu için kendilerine Aralık ayına kadar süre verilmesini ve işyerlerinin yıkılmamasını istedi. Belediye ekipleri ise gerekli tebligatların yapıldığını söyleyerek iş yerlerinin yıkılacağını belirtti. Yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıkmayınca Çevik kuvvet ekipleri, harekete geçti. Polis yetkilileri uyarı anonsu yaparak girişi kapatan esnafın yolu açmasını ve yıkıma karşı gelmemesini istedi. Dağılmayan esnafa polis ekipleri tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Mermerciler polisin müdahalesine, mermer atarak karşılık verdi. Site içerisine giren çevik kuvvet ekiplerine işyerlerinin çatılarından kiremitler atıldı. Mermercilerin polis tarafından işyerlerinin etrafından uzaklaştırılmasının ardından, iş makinaları yıkıma başladı. Belediye ekipleri, iş makinaları ile sitenin girişindeki bariyerleri, duvarı ve kulübeyi yıktı. Mermerci esnafı makinalarının önüne geçerek yıkımı durdurmak istedi. Bazı mermerciler sinir krizi geçirdi. İş yeri sahipleri yıkım için gelen belediye ekiplerine ve müdahale eden polislere tepki gösterdi. Yıkım çalışmalarının ardından belediye yetkilileriyle esnaf arasında yapılan görüşmelerde, esnafa malzemelerini taşıması için bir hafta süre verilerek yıkıma ara verildi.

Tahsin GÜNER - Muhammet BAYRAM / ANKARA,(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir