Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ankara'da Kurulan Yeni Partinin Sırrı Ne?

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara'da Kurulan Yeni Partinin Sırrı Ne?

Ankara'da Kurulan Yeni Partinin Sırrı Ne?

M. Fatih Doğrucan, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Ankara'daki yeni parti hazırlığıyla ilgili çarpıcı bilgilere ulaştı.

İşte M. Fatih Doğrucan'ın o yazısı!

Gezi Olayları buz gibi de hükümeti tehdit etmiştir ve HÜKÜMET kendisine karşı tehdit algısına karşı misliyle cevap verme metodunu seçmiştir. Ancak PKK terörü ise bir zamanlar DEVLET'i tehdit edemeyecek kadar aciz görüntüden sıyrılmış, son 3 yılda özellikle DEVLET'i, örgütlenme modeliyle tehdit eder hale gelmiştir ve bu durum SÜREÇ adı altındaki bir gaflet ile sadece seyredilmektedir. Yani Devlet tehdidi önemsenmeyip sadece Hükümet tehdidi için şimdilik bir bardak suda fırtına kopartılmaktadır. Ancak bir bardak suda fırtına kopartmanın tehlikesi de şudur ki, şimdilik toplum nezdinde önemsiz bulunan %0.5-1 lik küçük illegal grupları muhatap alan HÜKÜMET, izlediği politika yüzünden bir bardak sudaki FIRTINAYI, ülke genelinde tepkisel bir kasırga olarak göğüslemek zorunda kalabilir. Henüz daha sonuç görmediği için sağ duyulu bir şekilde beklenti sahibi olanların, sonucu hüsran görme ihtimali ile hükümet daha da yalnızlaşabilir. İşin içinden çıkamadığı ve ACİZ kaldığı PKK meselesi ile birleşince Hükümet zaafı maalesef DEVLET zaafına dönüşebilir. Bu sebeple Hükümet'in işi kendini korumaktan önce VEKALETEN DEVLET olduğunu hatırlamak ve DEVLET tehdidine karşı önlem geliştirmeyi düşünmek olmalıdır. Bu her hükümetin kendi kendisini MEŞRU yoldan koruma yoludur.

YENİ PARTİ HİKAYESİ...

Elbette 10 küsür yıllık ve artan oranda bir HÜKÜMET hikayesi, toplumsal sıkılganlığa, atalete yol açmış durumda... Ancak bu yeni partinin halk merkezinde bir tepkisellikten ziyade, güç odaklarının işbirliği ile AKP'yi dize getirme misyonu çerçevesinde örgütlenmeye başlaması aşikar. Ankara kulisleri hareketli ve iddiaya göre Cumhurbaşkanının perspektifinde, bir takım grup ve cemaatlerin girişimi ile bir profesörün yeni parti çalışması yaptığı çeşitli kaynaklarca dillendiriliyor. Gözle görülür şekilde de YOL AYRIMI rüzgarları esiyor. İşin kötü tarafı, AKP içerisinde SAĞDUYULU bir politika taraftarı olanlarla siyasi yelpazede artık temsil edilmediği aşikar hale gelen liberallerin yanı sıra, MHP'den de uzaklaşma eğilimi gösteren gruplar bu oluşumu dikkatle izliyor. Üzerinde argüman geliştiriyor. Burada AKP beni ilgilendirmez. Ancak MHP'nin siyasal bir metal yorgunluğu yaşadığı ve çok da fazla değişmeyen KADROLARI sebebi ile dışarıda kalmış olanların bu yeni oluşuma heves etmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraFırtınaMilliyetçi Hareket Partisi
Görüş Bildir