Ankara da Uyumadı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara'da Gergin Bekleyiş

Taksim'de sabah saatlerinde başlayan gerginlik akşam saatlerinde Ankara'ya da yansıdı.

Kızılay'ın ara sokaklarından Yüksel Caddesi’nde Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukat basın açıklaması yapıp dağılırken, başka gruplarda Yüksel Caddesi’nde açıklama yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

Ankara'da Polis Müdahale Etti Gösteriler Arttı

Canlı Yayın: http://www.ustream.tv/channel/ozererdogan

Ankara’da gösteriler Taksim’deki müdahale nedeniyle arttı.

Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara destek vermek amacıyla Ankara’da 12 gündür devam eden gösterilere Kuğulu Park’ta devam ediliyor. Taksim Meydanı’nda polisin müdahalesi ile Kuğulu Park’taki yoğunluk artarken, göstericiler, “Halka uzanan eller kırılsın” sloganı atıyor.

Birkaç gündür polis ile göstericiler arasında tartışmalara neden olan çadırlar Kuğulu Park’ta kurulurken göstericiler Tunalı Hilmi Caddesi’nde ve caddeye çıkan yollarda protestolarına devam ediyor. Güvenlik güçlerinin yoğunluğu Meclis Binası, Başbakanlık Binası ve Bankalıklara çıkan yollarda yoğunlaşırken, Kuğulu Park’a uzak bir noktada bekletiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

01:00 Ankara Kennedy Caddesi

@kalkyerindeyay

Kennedy Caddesi'nde polis 00.40 itibari ile müdahale etti.

Fotoğraf: @140journos

Ankara'da Polis Müdahalesi

Ankara ’da Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için akşam saatlerinden bu yana gösteri yapan eylemcilere polis gece saatlerinde müdahale etti.

Akşam saatlerinde Kızılay’da toplanmaya başlayan vatandaşlar, burada polisle konuştuktan sonra yürüyerek Tunalı Hilmi Caddesi’ne gitti. Grup gece geç saatlerde Kennedy Caddesi’ne yöneldi.

Keneddy Caddesi’nde 7-8 bin kişilik bir gruba polis saat 00.20 sularında önce dağılmaları için uyarıda bulundu daha sonra ise tazyikli su ile müdahale etmeye başladı.

Göstericilerden polise karşı herhangi bir saldırı olmadığı görüldü. Polis tazyikli suyun ardından gaz bombalı müdahaleye başladı. Eylemci grup Keneddy Caddesi’nin Atatürk Bulvarı ile birleştiği yerden caddenin ortasına doğru çekildi. Caddenin ortasında kurulan barikatlar ateşe verildi.

Keneddy Caddesi'nde yaklaşık yarım saat süren sert müdahalenin ardından saat 01.00'de polis Kızılay tarafına geri çekildi. Bir kısmı dağılmış olsa da eylemci grup sloganlar atarak protestolarına devam etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraGezi ParkıPolisTürk Kızılayı
Görüş Bildir