Polis Kızılay'a Sokmadı Tunalı, Taksim'i Aratmadı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara'da Eylemciler Kızılay'a Akın Ediyor

Ankara'da çeşitli alanlarda toplanan binlerce kişi Kızılay'a akın ediyor. Toplanmaların merkezi olan Kuğulu Park'taki kalabalık Kızılay'a yürümeye başladı.

Taksim Gezi Parkı protestolarının 10. gününde Ankara’da kalabalık eylemlerin merkezleri yine Kızılay ve Kuğulu Park. Protestoların 10. gününe girmiş olması nedeniyle eylemlerin olduğu yerlerde saat 22.00’da “Everyday I’m çapuling” adı altında danslar etkinliği yapılması kararlaştırılırken, Ankara’da belirlenen merkezlerden biri de Kuğulu Park oldu.

Danslı protestonun başlamasından yaklaşık 2 saat önce çok sayıda vatandaş Park toplanmaya başladı. Slogan ve alkışlar eşliğinde tepkiler gösterilmeye başlarken, Hatay’daki protesto gösterileri sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert de kalabalık tarafından anıldı.

Park’taki Tunalı Hilmi heykeline Cömert için mumlar yakılarak konuldu. Her geçen saat kalabalığın arttığı Kuğulu Park’ta, Park’ın yanındaki yolların kapanmaması, trafik akışının aksamaması için de özel önem gösteriyor.

Ankara’nın özellikle akşam saatlerinde sert çatışmaların yaşandığı merkezi Kızılay’da da gruplar halinde toplananlar oluyor. Kuğulu Park’taki kalabalık da saat 2100’den sonra Kızılay’a doğru harekete geçti.

CHP’Lİ VEKİLLERDEN DESTEK

Saat 21.00 sularında CHP’li 30-35 milletvekili Tunalı Hilmi Caddesi’nde buluşup Kuğulu Park’a yürüdüler. CHP’li Aylin Nazlıaka ile Süheyl Batum’un ‘Lütfen trafiği engelleme’ yazılı döviz taşıması dikkat çekti.

Nazlıaka, “Destek vermek amacıyla geldik, kimseye zarar gelmesini istemediğimiz için Vali ve İçişleri Bakanı’na burada bulunacağımızın bilgisini verdik. Demokratik hakkını kullanan vatandaşların özgürce duygu ve düşüncelerini ifade etmesi için birlikte olmaya geldik. Milletvekili olarak değil vatandaş olarak geldik. Kalabalık ile beraber olacağız” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Polis Kızılay'a Sokmadı Tunalı, Taksim'i Aratmadı

Taksim Gezi Parkı’na destek eylemleri Ankara’da devam etti. Kızılay’da güvenlik önlemi alan polis, göstericileri meydana sokmadı. Kızılay’a giremeyen başkentlilerin buluşma adresi Tunalı Hilmi Caddesi ve Kuğulu Park oldu.

Kuğulu Park’ta toplanan binlerce kişi, Taksim meydanındaki gibi renkli görüntüler oluşturdu. Park içinde çadır kuran göstericilere yoldan geçenler de korna çalarak destek verdi. Bu arada göstericiler trafiği kapatmak isterken, bir grup ise pankartlar açıp “lütfen trafiği kapatmayın” şeklinde uyarılarda bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk PartisiDövizGezi ParkıHatayPolisSüheyl BatumTürk Kızılayı
Görüş Bildir