Ankara Erdoğan'ı Karşılamaya Hazırlanıyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara'da Erdoğan'ı Karşılama Hazırlığı

Ankara'da Erdoğan'ı Karşılama Hazırlığı

Türkiye'nin birçok noktasında Gezi Parkı'na destek eylemleri sürerken, Ankara'da büyük bir kalabalığın bugün Erdoğan'ı karşılamaya hazırlandığı belirtiliyor.

Erdoğan, Mersin'den başkente giderek, dört yıl önce helikopterinin düşmesi sonucu ölen eski Büyük Birlik Partisi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun kızının düğününe katılacak.

Türkiye medyasına göre AKP teşkilatları büyük bir karşılama hazırlığı başlattı.

Karşılamanın sadece Esenboğa Havalimanı ile sınırlı olmayacağı, Erdoğan’a güzergahında büyük bir kortejin eşlik edeceği öne sürüldü.

Erdoğan, Cuma günü Kuzey Afrika ziyaretinden dönüşünde sabahın erken saatlerinde büyük bir kalabalık tarafından karşılanmıştı. Mitinge dönüşen karşılamada "Yol ver gidelim; Taksim'i ezelim" sloganı tartışma yaratmıştı.

Aynı saatlerde Ankara'da Kuğulu Park'ta da Gezi Parkı'na destek eylemi yapılması planlanıyor. Ankara'da dün gece protestoculara göz yaşartıcı gaz ve basınçlı suyla müdahale edilmişti.

Gece on binlerce kişinin bir araya geldiği İstanbul Taksim Meydanı'nda Erdoğan'ın Ankara'da olması beklenen saatlerde bir miting düzenlenecek.

Miting Taksim Dayanışma Platformu'nun çağrısıyla düzenlenecek.

Haberin Tamamı İçin:

Ankara Erdoğan'ı Karşılamaya Hazırlanıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, Ankara'ya dönüşünde büyük bir kalabalığın karşılaması bekleniyor. Sosyal medya üzerinden organize olan bazı grup ve vatandaşlar, Başbakan Erdoğan'ın Ankara'ya gelişinde havalimanı güzergahındaki çeşitli noktalarda bir araya gelecek.

Erdoğan'ı Esenboğa Havalimanı'nda büyük bir kalabalığın karşılaması bekleniyor. Grubun bir kısmı öncelikle Çubuk-Akyurt kavşağında toplanacak.

Diğer gruplar ise Pursaklar girişi, Altınpark ve Ankamall'de sevgi gösterisinde bulunmak için Başbakan Erdoğan'ı bekleyecek.

Ankaralıların, Erdoğan için AK Parti Genel Merkezi'nde de toplanması öngörülüyor. Güzergah boyunca da Ankaralıların yol kenarına çıkarak Erdoğan için "sevgi zinciri" oluşturması planlanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanGezi ParkıİstanbulMersinRecep Tayyip ErdoğanSosyal Medya
Görüş Bildir