Ankara Bu Kadını Konuşuyor

 > -

Vize Kuyruğunda Müthiş Servet

Vize Kuyruğunda Müthiş Servet

ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusu yapan muhasebeci bir kadının banka hesabında, 20 milyon dolar çıktı.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusu yapan ve bir sendikada muhasebeci olarak çalışan genç bir kadının banka hesabında, 20 milyon dolar çıktı. Babası da sendikacı olan kadının, vize almak için elçiliğe verdiği banka hesap cüzdanlarındaki meblağ şaşırttı.

Ankara’da günün konusu olan olay ilk olarak Aydınlık yazarı Yıldırım Koç tarafından gündeme getirildi. Koç hesabında 20 milyon dolar olan kadının babasının da ünlü bir sendikacı olduğunu yazdı. Koç’un yazısını köşesine taşıyan Milliyet Gazetesi yazarı Melih Aşık da aynı konuya değinerek şunları yazdı:

‘’ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne genç bir kadın vize talebiyle başvurur. Vize bürosu herkes gibi ondan da çeşitli belgeler yanında, hesap cüzdanı fotokopisi ister. Birkaç gün sonra fotokopiler gelir. Vize görevlilerinin ağzı hayretten açık kalır. Çünkü cüzdanda görünen para 20 milyon dolar civarındadır. Amerikalı görevliler küçük bir araştırma yapınca kadının bir sendikada sıradan bir maaşla muhasebeci olarak çalıştığını öğrenirler. Elçilik ek bir bilgiye daha ulaşır. Kızın babası uyanıklığı ile ünlü ilimiz kökenli Ankara’da ünlü bir sendikacıdır. Bu olayı Yıldırım Koç bir hafta önce Aydınlık’taki köşesinde yazdı. Acaba kendisini arayan bir savcı, maliye yetkilisi falan olmuş muydu? Hayır olmadı, dedi...’’

GAZETEPORT ANKARA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraolay
Görüş Bildir