Ankara, Aynı Anda 41 Ayrı Konserle Guinness’e Girdi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara, Aynı Anda 41 Ayrı Konserle Guinness’e Girdi

Ankara, Aynı Anda 41 Ayrı Konserle Guinness’e Girdi

Büyük Ankara Festivali, Başkent’in farklı noktalarında eş zamanlı olarak müzik grupları tarafından verilen 41 ayrı konserle, Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.

Müzik gruplarının verdiği konserler saat 20.30’da başladı ve 2 saat boyunca Başkent’in dört bir tarafında müzik ziyafeti sunuldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, aynı anda en fazla konserin verildiği rekorun tescil edildiği sertifika, Guinness Dünya Rekorlar Türkiye Temsilcisi Şeyma Subaşı tarafından takdim edildi. Hipodrom alanındaki konser sahnesinde sertifikayı alan Başkan Gökçek, Shopping Fest ve Büyük Ankara Festivali süresince Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na 3 kez girmeye hak kazanıldığını belirterek, bunun da bir dünya rekoru olduğunu söyledi.

Büyük Ankara Festivali alanını dolduran Başkentliler, sanatçı Sibel Can’ın verdiği konserle coştu. Başkent’in 41 ayrı noktasında eş zamanlı olarak düzenlenen 41 ayrı konser sonucunda kırılan Dünya Rekoru’na da tanıklık etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Büyük Ankara Festivali’nde çeşit çeşit aktiviteler, ödüllü yarışmalar, ilginç şovlar, rekor denemeleri, yerli ve yabancı sanatçılar verdiği konserlerle bir yıla daha damgasını vurdu.

Rekor sertifikasını almak üzere sahneye davet edilen Başkan Melih Gökçek, on binlere seslenerek, “Dünyanın hiçbir yerinde bir festival boyunca 3 ayrı kez dünya rekoru kıran başka bir ülke yok. İlk önce dünyanın en büyük döneri, ikinci olarak, aynı anda 531 kişiye makyaj yapılması ve bu gece de eş zamanlı olarak 41 ayrı yerde konserler verilmesi ile bu hakkı kazandık.” dedi. Ankara’nın zaten rekorlar başkenti olduğunu ifade eden Başkan Melih Gökçek, bu kez de Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girerek, bu konuda da birinci olduğunu söyledi.

Başkan Gökçek’in konuşmasının ardından sertifikayı '41 kere maşallah' diyerek takdim eden Guinness Dünya Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi Şeyma Subaşı, bir festivalde 3 ayrı dünya rekoru kırılmasının çok önemli olduğunu kaydederek, “Bu da bir rekor.” diye konuştu. CİHAN

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraFestivalGuinness Rekorlar KitabıKonserMelih GökçekŞeyma Subaşımüzik
Görüş Bildir