Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Anıtkabir'e Şimdi de Halı Saha...

Anasayfa > Gündem

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, tepkilerin ardından kaldırılan çocuk parkının ardından şimdide Anıtkabir yerleşkesi içine halı saha yapıldığını bildirdi. 'Bu nasıl bir saygısızlık? Bu halı saha da oradan ya kalkacak ya kalkacak' diyen Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, 'Anıtkabir yerleşkesindeki bu densiz  hareketler Türkiye halkının değerleriyle dalga geçmektir' ifadelerini kullandı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, çocuk parkının ardından şimdi de Anıtkabir yerleşkesi içine halı saha yapıldığını bildirdi.

Anıtkabir'e yapılan çocuk parkı, tepkilerin ardından kaldırılmıştı...

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya Anıtkabir çevresinde incelemelerde bulundu. Bu incelemeler sırasında Fevzi Çakmak caddesinden görünen halı sahayı tespit ettiler. 

Odatv'de yer alan habere göre konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan 'Bu nasıl bir saygısızlık. Çocuk parkından sonra şimdide halı saha yapmışlar. Bu halı saha da oradan ya kalkacak ya kalkacak' dedi.

'Simgesel ve tarihsel bir mekan olan Anıtkabir'de asker futbol oynasın diye halı saha mı yapılır?'

'Simgesel ve tarihsel bir mekan olan Anıtkabir'de asker futbol oynasın diye halı saha mı yapılır?'

'Anıtkabir yerleşkesinin her bir metrekaresine yapılan her şey özenle yapılmak zorundadır. Orası askerin futbol oynayacağı yer değil. Anıtkabir Komutanlığı, Genelkurmay Başkanlığı Anıtkabir'in nasıl bir yer olduğunun farkında mıdır?' diyen Candan şöyle devam etti: 

'Çocuk parkı ile yaşanan süreçten anlaşılan Genelkurmay Başkanlığı ve Anıtkabir Komutanlığı ders çıkartmamış. Simgesel ve tarihsel bir mekan olan Anıtkabir'de asker futbol oynasın diye halı saha mı yapılır? Anıtkabir yerleşkesindeki bu densiz  hareketler Türkiye halkının değerleriyle dalga geçmektir. Bu artık saygısızlığın dik alasıdır. Çocuk parkı nasıl kaldırıldıysa bu halı saha da öyle kalkacak. Anıtkabir ne bir oyun alanı ne de futbol sahasıdır. Damarımıza basmadan bu halı sahayı bir an evvel ya kaldırın, ya kaldırın.'

'Suç duyurusunda bulunacağız'

'Suç duyurusunda bulunacağız'

Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya, ''Anıtkabir'in saygı ve anı mekanı olan niteliği ve değeri hiçbir absürt müdahaleye açık değildir. Anıtkabir, anı mekanıdır, saygı mekanıdır. İlgililerle görüştüğümüzde askerler futbol oynasın diye 1-2 aydır başladı dedi. Bu ucubeyi de kaldıracaklar, başka yolu yok, suç duyurusunda bulunacağız. Artık çok oluyorlar ' dedi.

Sosyal medyanın gündeminde

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
537
263
47
30
20
16
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?