Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Anılarına Göre, Senin Ataların Kim?

-
Abone ol

Belli belirsiz hatıralar, anılar, deja vu'lar aslında bizim belleğimize atalarımızdan miras kalmıştır. İşte bu belli belirsiz anılarına göre senin aslında nereden geldiğini, atalarının aslında nereli olduğunu söylüyoruz!

1. Hayatında hatırladığın ilk şeyi öğrenerek başlayalım...

2. Rüyalarını ne sıklıkta hatırlarsın?

3. Bir fotoğraf/resim seç!

4. Sevilen bir çocuk muydun sen?

Evet, oldukça popülerdim
Hayır, yalnız bir çocuktum
Hatırlamıyorum
Sadece tek bir arkadaşım vardı

5. Genellikle hangi zamanlarda deja vu yaşarsın?

6. Çocukluğundaki anne-babanın kavgaları ne sıklıkta aklına geliyor?

7. Sırada seni mutlu edecek bir soru var: İlk öpücüğünü hatırlıyor musun?

8. Maziye dönüp baktığında en çok neyi hatırlıyorsun peki?

9. Son olarak, bu testin ilk sorusunun ne olduğunu hatırlıyor musun?

Rüyalarımı hatırlamamla ilgiliydi
Çocukluğumla ilgiliydi
Deja vu ile ilgiliydi
İlk hatıramın ne olduğuyla ilgiliydi
Hatırlamıyorum

Senin Ataların: Orta Asyalı!

Senin ataların kesinlikle Orta Asya'dan gelme: Türk, Türkmen, Moğol, Çerkes, Tatar... Senin atalarının bir özelliği var ki, gerçekten takdire şayan; savaşçıdır savaşçı olmasına, hem de en azılısından. Fakat bu yüzünü sadece düşmanlarına gösterir, sevdiklerine karşı tam tersi bir biçimde uysal ve sevgi doludur. Hızlı, cesur, atak, girişken ve her şeyden önemlisi tüm insanların eşitliğine inanan: Özellikle kadın-erkek eşitliğine. Yani mavi gökyüzünün çocuğusun, tengri seni korusun!..

Senin Ataların: Mezopotamyalı!

Senin ataların kesinlikle medeniyetin gerçek beşiği olan Mezopotamya'dan gelme; oranın gerçek yerlisi. Sen de kökünle, gövdenle, dalınla, budağınla oraya bağlı, oraya aitsin. Senin ataların bilgiye, gelişmeye, araştırmaya değer veren insanlardı. Ancak en önemli özellikleri sıcakkanlılıkları ve misafirperverlilikleri. Bütün yolların Mezopotamya'ya çıkması işte bundandır. Evet, sert ve ters bir tarafları vardır; ara ara yaşadığı topraklar kan ağlamıştır da. Fakat sabretmesine iyi bilirler: Tıpkı senin gibi...

Senin Ataların: Aztek!

Anılarına göre, senin atalarının Aztek olduğunu düşünüyoruz. Senin ataların oldukça gizemli, oldukça sırlı insanlardı: Tıpkı senin şu anda olduğun gibi, ki kafanın içindekileri çözebilmek için kendini çıldırasıya paralayacak birçok kişi var evet. Ayrıca atalarından sana kalan oldukça acayip bir zeka ve bilgi seviyesi de var.

Senin Ataların: Kızılderili!

Anılarına göre, senin atalarının kızılderili olduğu konusunda neredeyse eminiz. Ataların bir arada yaşamaya, önce kendine sonra başkasına saygı duymaya, kardeşliğe önem ve değer veren insanlardı. Ayrıca doğayla bir bütün içinde yaşamayı de iyi bilirlerdi. Kendi hallerindeydiler, kimseye bir zararları da olmadı. İşte şimdi anlıyorsun değil mi, bu özelliklerinin nereden geldiğini?

Senin Ataların: Romalı!

Anılarına göre, senin atalarının Romalı olduğunu tahmin ediyoruz. Senin ataların güçlü ve dirayetli bir karaktere sahipti. Asla geri vites yapmayan, sürekli ilerleyen, tam bir fatih yani. Sonuna kadar özgür ve bireyseldiler; işte sürekli kavga edip, birbirleriyle mücadele etmeleri bundandır; çünkü hep en iyisini kendilerinin bildiğini düşünürlerdi, "ben bilirim"cilerdi yani. Senin durumun da bundan farksız; bu kişilik özellikleri sana Romalı atalarından miras kalmış; sayın 21. Yüzyıl'ın fatihi :)

Senin Ataların: Avrupa Soylusu!

Anılarına göre, senin ataların Avrupa Soylusuydu. Şimdi Frenk mi, Cermen mi, yoksa Anglosakson mu bilmiyoruz; ama senin atalarının saraylarda yaşayıp, o kültürde eğitildiğini çok iyi biliyoruz. İşte senin oldukça klas, kral/kraliçe, soylu, kültürlü ve elit tavırların soylu atalarından miras kalmış sana. Bizce demokrasiler yıkılıp, yerine krallıklar yeniden gelse, sen kral/kraliçe olabilirsin! Yönet bizi haşmetmeap :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
demirhan-ciftci

roma mıı tekirdağlıyım ben atma onediyo atma

muhammet-talha-karabacak

orta asya türkmenistan çıktı bee

muhammet-talha-karabacak

Senin ataların kesinlikle Orta Asya'dan gelme: Türk, Türkmen, Moğol, Çerkes, Tatar... Senin atalarının bir özelliği var ki, gerçekten takdire şayan; savaşçıdır savaşçı olmasına, hem de en azılısından. Fakat bu yüzünü sadece düşmanlarına gösterir, sevdiklerine karşı tam tersi bir biçimde uysal ve sevgi doludur. Hızlı, cesur, atak, girişken ve her şeyden önemlisi tüm insanların eşitliğine inanan: Özellikle kadın-erkek eşitliğine. Yani mavi gökyüzünün çocuğusun, tengri seni korusun!

fatih-karl-gunduz

1.cerkesler avrupalidir sadece bir kaç kavimi mongoloid kökenli 2. bu testi 3 sene önce yaptığımda avrupalı çıkmıştım Dislike :)

yildiz-hilal-gungunes

aztekmiş,doğrusu atalarımı hiç bilmiyorum ve araştırmadımda ve araştırmayacağım.

Görüş Bildir